Paryż zdobyty! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Paryż zdobyty!

Materiał ze strony:
alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – 3 Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Philippe Cinotti

 

W ramach współpracy między klubami Tucholanki Tuchola i KKP Chełmża piłkarki tucholskiej drużyny wzięły udział w 3 Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Philippe Cinotti. W turnieju zagrało 14 dziewcząt z Tucholanki-Kobiak i 6 dziewcząt z KKP Chełmża. Wygrała drużyna Tucholanki-Kobiak/Chełmża, przed Sarcelle I i gospodyniami turnieju C.O.M.B. Bagneux.

Turniej rozegrano w dwóch grupach, a zwycięzcy grup i drużyny z drugich miejsc rozegrały półfinały. Następnie zwycięzcy półfinałów walczyli o najwyższe trofeum. Ostatni mecz dostarczył bardzo wiele emocji. Na dwubramkowe prowadzenie zespół z Polski wyszedł w pierwszej połowie spotkania. W drugiej części rywalki i to samej końcówce meczu (2 minuty przed końcem padła bramka wyrównująca na 2:2). W konkursie rzutów karnych lepszymi okazały się dziewczęta z Tucholi i Chełmży, co dało im wielki sukces.

Niezapominaną przygodą dla piłkarek, działaczy i uczestników był wyjazd i kilkudniowy pobyt w Paryżu. Trudy długiej jazdy zrekompensowały nam emocje sportowe podczas turnieju kobiecej piłki nożnej, jak i zwiedzanie Paryża zarówno nocą, jak i za dnia. Do Francji drużyna Tucholanki-Kobiak została zaproszona dzięki zaprzyjaźnionemu klubowi KKP Chełmża. Działacze KKP od kilku lat kontynuują wymianę sportową z klubem C.O.M.B. BAGNEUX (miasto w granicach Paryża). Dwa lata temu mieliśmy okazję zagrać w turnieju w Chełmży z udziałem sympatycznych Francuzek. Tym razem problemy kadrowe i udział w rozgrywkach II ligi nie pozwoliły piłkarkom z Chełmży wziąć udział w tym wyjeździe. Mimo to, sześć zawodniczek z KKP uzupełniło skład tucholanek (14 zawodniczek).
W turnieju wzięło udział osiem kobiecych drużyn z Paryża, jak i okolicznych miast. Dwudniowy turniej dostarczył dużo emocji uwieńczonych finałem, w którym po rzutach karnych pokonujemy drużynę Sarcelle I 2:2 (3:2 w rzutach karnych). Z tym zespołem polska ekipa przegrała na początku turnieju 0:2. Radości po ostatnim strzale obronionym przez Angelikę Latuszek nie było końca. Niespodzianką było „wtargnięcie” cieszących i gratulujących piłkarek C.O.M.B BAGNEUX. Wygrywamy turniej, a Matra Fierek została wybrana najlepszą piłkarką zawodów. Emocje sportowe, zwiedzanie Paryża, możliwość kontaktu z wieloma kulturami, jakie prezentowały „egzotyczne” piłkarki z Francji na długo zostaną w pamięci uczestników wyjazdu. Wspólnie z KKP Chełmża zapraszamy piłkarki i działaczy z BAGNEUX do Polski na VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar 58.  Dni Borów Tucholskich
– podsumował pobyt na turnieju szkoleniowiec Tucholanki-Kobiak Marek Zienkiewicz.

Grupa A

 • Bagneux I – Paris FC 2:1
 • Gentilly – Sarcelle II 1:1
 • Paris FC – Gentilly 2:1
 • Bagneux I – Gentilly 2:0
 • Sarcelle II – Bagneux I 0:2
 • Paris FC – Sarcelle II 2:0
1. Bagneux I 3 9 6 – 1
2. Paris FC 3 7 5 – 3
3. Gentilly 3 4 1 – 5
4. Sarcelle II 3 4 1 – 5

 

Grupa B

 • Bagneux II – Bobigny 3:1
 • Tucholanka-Kobiak/Chełmża – Sarcelle I 0:2
 • Bobigny – Tucholanka-Kobiak/Chełmża 0:6
 • Bagneux II – Tucholanka-Kobiak/Chełmża 0:1
 • Sarcelle I – Bagneux II 3:0
 • Bobigny – Sarcelle I 0:9
1. Sarcelle I 3 9 14 – 0
2. Tucholanka-Kobiak/Chełmża 3 7 7 – 2
3. Bagneux II 3 5 3 – 5
4. Bobigny 3 3 1 – 18

Półfinały

 • Bagneux I – Tucholanka-Kobiak/Chełmża 1:2
 • Sarcelle I – Paris FC 3:2

Finał

Tucholanka-Kobiak/Chełmża – Sarcelle I 2:2 (karne 3:2)

Fot. Henryk Sala

Written by