Pechowi szczęściarze - już na vod! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Pechowi szczęściarze - już na vod! (ZWIASTUN)

Materiał: BestFilm

Szalona sensacyjna komedia o wiejskich Robin Hoodach prosto od twórców „Dzikich historii” już od jutra na legalnych platformach streamingowych (m.in.: vod.pl, player.pl, cineman.pl, chilli.com, ipla.tv)

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy, przez krach finansowy, tracą wszystko. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają….

Pod wodzą Fermina zrobią wszystko by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu. Nieprzewidywalna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać.

„Pechowi szczęściarze” podbili serca publiczności na festiwalach w Toronto i San Sebastian. Film zdobył nagrodę GOYA dla najlepszego filmu iberoamerykańskiego i był oficjalnym kandydatem Argentyny do Oscara.

                                                             ZWIASTUN

Download images