Wiadomości
wszystkie

Piąta kolejka pełna dramaturgii

PIŁKA HALOWA – LIGA CEKCYŃSKA

Mecz na szczycie w cekcyńskiej lidze halowej wyjaśnił sytuację w tabeli. Dwa zespoły prowadzące w rozgrywkach spotkały się bezpośrednio i jak się okazało lepszymi okazali się gracze MPK Silikaty Szlachta.

To pierwsze spotkanie 5 kolejki pokazało, że głównym faworytem do zwycięstwa w I edycji Ligi Halowej w Cekcynie jest zespół ze Szlachty. W tym spotkaniu drużyna Galanterii Drzewnej wyraźnie ustępowała graczom przeciwnika. Lepiej zgrani i o wiele lepsi technicznie zawodnicy Silkatów zdecydowanie wypunktowali piłkarzy Galanterii Drzewnej. Jednak to nie koniec zawodów, bowiem pierwsze cztery drużyny spotkają się w ostatniej rundzie na Gali Finałowej i tam okaże się, która z czterech drużyn będzie najlepsza.

W drugim meczu spotkały się drużyny miejscowe Cis Cekcyn i Zjednoczeni Zielonka. Na siedem minut przed końcem spotkania Grzegorz Jasnoch celnym strzałem zapewnił zwycięstwo Zielonki w tym derbowym meczu.
Trzecie spotkanie było pełne dramaturgii, bowiem 2:0 do 25 min. prowadził zespół TKP. W 35 min. czerwony kartonik otrzymał Tomasz Szmelter i od tego czasu TKP grało osłabione jednym zawodnikiem. W 36 min. Komorza zdobyła kontaktową bramkę i zanosiło się, że może doprowadzić do remisu. Niestety w zespole Komorzy dwóch zawodników otrzymało żółte kartki i w tym momencie osłabionym był zespół Zjednoczonych Komorza. Piłkarze TKP umiejętnie bronili swojej bramki i próbowali kontrować w chwili, gdy zespół Komorzy stracił piłkę. Tak właśnie się stało 40 min., po stracie piłki przez atakujących graczy Komorzy, Jarosław Truszkowski strzelił z własnej połowy do pustej bramki i mecz zakończył się zwycięstwem TKP 3:1.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali piłkarze LKS Kęsowo, którzy w 15 min. pierwszej połowy spotkania przegrywali już 0:3. Jednak cztery minuty później Bartosz Weltrowski zdobył kontaktowego gola i zaczęła się prawdziwa walka o piłkę. W 28 min. gracze Zacisza prowadzili ponownie trzema golami, ale minutę później kolejną bramkę dla Kęsowa zdobył Łukasz Stryszyk, a po niej w 31 min. Adrian Skoda. Na 5:5 w 33 min. wyrównał Adrian Skoda. Także w tej samej minucie na prowadzenie dla Zacisza bramkę zdobył Fabian Dębicki. Jednak decydujące dwie akcje jedna po drugiej zakończył celnymi uderzeniami najlepszy na parkiecie Michał Brunka i to dało zasłużone zwycięstwo dla LKS Kęsowo.

Wyniki 5 kolejki:
MKP SILIKATY SZLACHTA – GALANTERIA DRZEWNA ŚLIWICE 9:3
Mateusz Szwoch 5, Karol Goździelewski 2, Arkadiusz Domachowski 2 - Patryk Duda, Dawid Andrearczyk, Bartosz Remus.
MKP Silikaty Szlachta: Mateusz Szwoch, Przemysław Szwoch, Paweł Lipkowski, Karol Goździelewski, Tomasz Piesik, Arkadiusz Domachowski, Piotr Reduchowski.
Galanteria Drzewna Śliwice: Mateusz Bruździński, Bartosz Podlewski, Dawid Andrearczyk, Łukasz Podlewski, Adrian Zaremba, Tomasz Maślonkowski, Patryk Duda, Bartosz Remus, Dawid Różek.

ZJEDNOCZENI ZIELONKA - CIS CEKCYN 3:2
Damian Zaręba, Daniel Strzałkowski, Grzegorz Jasnoch, Jarosław Fojut 2.
Zjednoczeni Zielonka: Krzysztof Erwardt, Mateusz Niklasz, Adrian Kołodziejski, Dawid Kołodziejski, Grzegorz Jasnoch, Daniel Strzałkowski, Michał Pliszka, Damian Zaręba, Patryk Juszczak.
Cis Cekcyn: Michał Myśliński, Sebastian Krajna, Wiktor Wiśniewski, Jarosław Fojut, Kacper Jeliński, Arkadiusz Wiśniewski, Paweł Wolski, Arkadiusz Hoffmann, Marcin Fojut, Damian Nowacki, Jakub Kulczyk.

TUCHOLSKI KP TUCHOLA  - ZJEDNOCZENI KOMORZA         3:1
Mariusz Donczyk, Tomasz Szmelter, Jarosław Truszkowski - Andrzej Gliszczyński.
TKP Tuchola: Szymon Liegmann, Jacek Jeziorski, Jakub Glazik, Tomasz Lenartowicz, Jarosław Truszkowski, Mariusz Donczyk, Damian Niziński, Tomasz Szmelter, Jacek Rembisz.
Zjednoczeni Komorza: Daniel Dejewski-Senski, Dawid Sikora, Wojciech Grugel, Krzysztof Krupa, Przemysław Sowiński, Andrzej Gliszczyński, Marcin Sikora, Sławomir  Roda, Piotr Koniarski, Jarosław Roda, Jarosław Kiełbasa, Maciej Theil.
Żółte kartki otrzymali: Wojciech Grugel x 2, Przemysław Sowiński (Zjednoczeni Komorza).
Czerwone kartki otrzymali: Wojciech Grugel  (Zjednoczeni Komorza)  (w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych kartek), Tomasz Szmelter  (TKP Tuchola).

LKS KĘSOWO - ODK SW „ZACISZE” 7:6
Michał Brunka 3, Adrian Skoda 2, Bartosz Weltrowski, Łukasz Stryszyk – Mariusz Kowalski 2, Szymon Ochendal, Adam Neumann, Fabian Dębicki.
LKS Kęsowo: Dawid Cyborowski, Wojciech Szylke, Mateusz Wiśniewski, Artur Weltrowski, Bartosz Weltrowski, Michał Brunka, Łukasz Stryszyk, Daniel Blejder, Adrian Skoda, Maciej Muzolf, Artur Redzimski.
ODK SW „Zacisze”: Krzysztof Czerwiński, Mariusz Kowalski, Adam Neumann, Fabian Dębicki, Jakub Kozielecki, Adrian Kowalski, Szymon Ochendal, Tomasz Kaniowski, Piotr Kowalisko.
Żółtą kartkę otrzymał: Krzysztof Czerwiński  (ODK SW „ZACISZE”)