Pies i Robot - z nominacją do Oscara! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Pies i Robot - z nominacją do Oscara! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne Best Film
 
Dziś zostały ogłoszone nominacje do tegorocznych Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej czyli Oscarów. Wśród wyróżnionych w kategorii Najlepsza Animacja znalazł się „Pies i Robot” w reżyserii Pablo Bergera!

Animację „Pies i Robot” można oglądać w kinach od piątku 19 stycznia. Film prezentowany był w oficjalnej selekcji ubiegłorocznego MFF w Cannes. Oprócz Europejskiej Nagrody Filmowej zdobył również w ubiegłym roku Grand Prix Contechamp na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANNECY, Nagrodę Publiczności OCTOPUS Film Festival, Nagrodę Publiczności MFF STIGES, Nagrodę Jury Festiwalu Młodych Horyzontów w Konkursie filmowych odkryć.

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.

Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.

Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego. Jak się skończy ta przygoda?                                 PIES I ROBOT – ZWIASTUN 

PIES I ROBOT / reżyseria: Pablo Berger / scenariusz: Pablo Berger i Sara Varon / muzyka: Tom Howe, Alfonso de Vilallonga / Hiszpania-Francja 2023 / czas trwania: 102 min
 
Download images