Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie

Plenery Malarskie im. Leona Wyczółkowskiego odbywają się w  samym sercu Borów Tucholskich. Już po raz siódmy w miejscowości Brda spotkają się wyjątkowi artyści...

Organizatorem kolejnej edycji wydarzenia jest Stowarzyszenie Via Natura z Tucholi. Zapytaliśmy panią Prezes, Halinę Janowską – Giłkę o szczegóły pleneru i towarzyszące mu inicjatywy: ,,Jak co roku i tym razem w dniach 3- 23 września w Zielonym Wietrze odbywać się będzie VII już plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego. To wydarzenie skupia wyjątkowych artystów z kraju i zagranicy. Przez trzy tygodnie realizują oni swoje pasje czerpiąc wenę z przepięknych miejsc w Borach Tucholskich. Podczas pleneru jest też czas na edukację, gdyż artystów odwiedzą uczniowie Liceum Plastycznego z Bydgoszczy i szkół podstawowych z Powiatu Tucholskiego, czerpiąc wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz prezentując własne prace. W tym roku udział wezmą też uczniowie szkół podstawowych. Uzdolnieni plastycznie uczniowie przedstawią swoje prace, które zostaną ocenione przez jury złożone przez obecnych artystów. Przewidziane są nagrody i upominki i co ważne, wyróżnione prace zostaną wystawione obok prac artystów na wystawach poplenerowych w galeriach min. w Tucholi i Bydgoszczy”.

W gronie uczestników pleneru są znani artyści, m.in. Jan Wołek – komisarz pleneru, Jan Bonawentura Ostrowski, Daniel Pielucha, Janusz Lewandowski.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie wernisaż z koncertem Piotra Bukartyka.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Kilka słów od Jana Wołka, komisarza pleneru: https://www.facebook.com/stowarzyszenievianatura/videos/541667449597768/

Miejsce: Pensjonat ,,Zielony Wiatr", Brda 5, 89-642 Rytel, www.zielonywiatr.com.pl