Porażka tucholanek w meczu na szczycie (FOTO) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Porażka tucholanek w meczu na szczycie (FOTO)

Siatkówka – III liga kobiet

W meczu na szczycie III ligi tucholanki doznały porażki 1:3 z wiceliderem Spartakus Lniano. Tym samym straciły przodownictwo w tabeli. Drugi mecz się nie odbył, bowiem zespół Sokoła Mogilno został wycofany z rogrywek ligowych.

Ten mecz w Tucholi zgromadził na tucholskiej hali sporą grupę kibiców i sympatyków siatkówki. Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa naszych siatkarek do 17. Niestety druga odsłona to już porażka dlatego, że nasze siatkarki nie podjęły walki i przegrały do 11. W trzecim secie na początku była wyrównana gra i prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Niestety, końcówka tego seta była wyraźnie lepsza dla zawodniczek z Lniana. Czwarty set to  pewna wygrana rywalek i mecz zakończył się zwycięstwem Spartakusa Lniano.

Nasz zespół w tym spotkaniu popełnił zbyt dużo błędów, co automatycznie odbijało się na wyniku. Brak dobrej rozgrywającej to mankament tucholskiej drużyny. Złe wystawianie piłki było nagminne i tu właśnie zespół tracił bardzo wiele punktów. Także brak koncentracji przyczyniło się do ich utraty. Zresztą zawodniczki z Lniana nie pozwoliły na zbyt wiele, a ich siła w obronie i ataku dominowały na parkiecie.

Wyniki 4 kolejki:
MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola - MUKS Spartakus Lniano 1:3 (25:17, 11:25, 22:25, 17:25).
MKS Sokół Mogilno - UKS Culmen Chełmno 0:3    (0:25, 0:25, 0:25).
Drużyna Sokoła Mogilno została wycofana z rogrywek.

1.    Spartakus Lniano    5    12    13 - 4
2.    Tucholanka Europrojekt     5    11    13 - 7
3.    Sokół Mogilno    5    4    5 - 16
4.    Culmen Chełmno    4    3    5 - 9