Porwany i Monster - na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Porwany i Monster - na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi!

Materiały promocyjne Best Film
 
29 lipca, podczas wieczoru otwarcia tegorocznego 17. Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi będzie można zobaczyć „Porwanego” w reżyserii włoskiego mistrza Marco Bellocchio. Filmem zamknięcia festiwalu będzie rewelacyjnie przyjęty w Cannes „Monster” Hirokazu Kore-edy.

Prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes „Porwany” to film oparty na prawdziwej historii Edgarda Mortary, żydowskiego chłopca porwanego przez papieża, siłą odebranego rodzinie, wyrwanego z tradycji, w której się wychowywał. Intensywne i intrygujące śledztwo wokół zbrodni Kościoła Katolickiego.

„Monster” Kore-edy Hirokazu wrócił z Cannes z nagrodą za Najlepszy Scenariuszdla Yûji Sakamoto. Zdobywca Złotej Palmy, Kore-eda Hirokazu, powraca z niezwykle poruszającą i szczerą opowieścią o nierozumianych dzieciach na łasce świata dorosłychW tym filmie nic nie jest takie, jak nam się na początku wydaje... Soundtrack do „Monster” to ostatnie dzieło zmarłego w marcu zdobywcy Oscara Ryuichiego Sakamoto.

Oprócz tego w programie Festiwalu znalazły się: „Houria” (reż. Mounia Meddour), „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese) i nagrodzone 7 Oscarami „Wszystko wszędzie naraz” w reżyserii duetu Daniels.

Link do programu: https://dwabrzegi.pl/program-filmowy/
 

Download images