Postęp prac przy tych inwestycjach cieszy oko - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Postęp prac przy tych inwestycjach cieszy oko

 

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i starosta tucholski Michał Mróz wizytowali w piątek (10.08.2018) inwestycje drogowe, które trwają na terenie gminy Tuchola.

Samorządowcy byli pod wrażeniem postępu prac przy realizacji przebudowy drogi powiatowej z Tucholi do Stobna i budowy ścieżki rowerowej z Bladowa do Tucholi.

Pierwsze zadanie obejmuje wykonanie nowej nawierzchni na 5-kilometrowym odcinku drogi.

„Roboty idą pełną parą. Jeden pas jezdni jest już gotowy pod wykonanie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu. Cieszy mnie tak owocna współpraca z powiatem tucholskim. Dzięki naszemu partnerstwu i olbrzymim środkom zewnętrznym, jakie przyznano naszym samorządom, możemy przebudowywać kolejne drogi na terenie naszej gminy. Realizacja tych zadań zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

W podobnym tonie wypowiada się również starosta Michał Mróz i zapowiada kolejną inwestycję.

„Następny odcinek, który będziemy realizować i mam nadzieję, że pomyślnie uda się przeprowadzić postępowanie przetargowe, to droga ze Stobna do Raciąża” – mówi starosta.

Inwestycją, której postępy widać z dnia na dzień, jest również budowa ścieżki rowerowej z Bladowa do Tucholi. Koszt robót budowlanych wynosi 2 041 265,92 zł brutto. Gmina Tuchola na realizację tej inwestycji uzyskała dofinansowanie o wartości: 765 769,40 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 w ramach działania 3.4 „Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych”.

Materiał: tuchola.pl