Powstaniec 1863 - już na VOD - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Powstaniec 1863 - już na VOD

Materiały promocyjne Kino Świat
 
Spektakularny film o księdzu Stanisławie Brzósce - legendzie powstania styczniowego
„Powstaniec 1863” z Sebastianem Fabijańskim w roli głównej od 19 kwietnia na platformach VOD
 
Powstaniec 1863 © prod. Klasyka Pro, dystr. Kino Świat 2024
 
 
„Powstaniec 1863” to pierwszy od ponad 30 lat film fabularny, opowiadający o powstaniu styczniowym. Porywająca, epicka, zrealizowana z rozmachem produkcja, opowiedziana z perspektywy kapelana – generała Stanisława Brzóski, walczącego przeciw Rosyjskiemu Imperium. Nazywany przez Rosjan, „Duchem” pozostaje nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk przeciwnika i dając Polakom nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru. Jego legenda trwa do dziś!
 
Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu branek do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza major Maniukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.
 
Od 19 kwietnia film "Powstaniec 1863" będzie można obejrzeć na platformach: Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, TVP VOD, PLAY, Orange, Vectra, Multimedia, MEGOGO, Toya, Katoflix, VOD Warszawa.