Puchar 59. Dni Borów Tucholskich dla piłkarek Spójni Białe Błota - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Puchar 59. Dni Borów Tucholskich dla piłkarek Spójni Białe Błota

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Borów Tucholskich

Po raz dziewiąty MLKS Tucholanka Tuchola przeprowadziła turniej piłki nożnej kobiet o Puchar Borów Tucholskich. Tym razem w obsadzie międzynarodowej a gośćmi na tym turnieju były piłkarki francuskiego Klubu C.O.M.B. Bagneux. Organizatorami turnieju byli: sekcja piłki nożnej kobiet MLKS Tucholanka, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Gmina Tuchola.

Turniej odbył się w dniach 7-8 lipca na dwóch boiskach obiektu Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi. W IX edycji VIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar 59. Dni Borów Tucholskich wzięło udział 20 zespołów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego oraz zaprzyjaźnionego Klubu Sportowego C.O.M.B.  Bagneux – Francja. Zawody odbyły się w kategoriach Open – 14 zespołów i kat. Młodziczek ‘2005 i młodsze – 6 zespołów. Łącznie w turnieju wzięło udział 260 zawodniczek.

Należy zaznaczyć, że turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym W sumie rozegrano 64 mecze i strzelono 292 gole. Sędziowali  Janusz Pajonkowski, Mariusz Hoppe i Kazimierz Linke.

Faworytem turnieju była II – ligowa drużyna (IV miejsce w lidze) GSS Grodzisk Wlkp., która wygrała obie kategorie w roku ubiegłym. Jednak tegoroczny turniej wygrał wicelider III ligi kujawsko-pomorskiej Spójnia-Women Białe Blota. Była to spora niespodzianka. Zresztą, cały turniej przebiegał na wyrównanym a poszczególne mecze dostarczyły kibicom bardzo wiele emocji. Na 2 miejscu uplasowały się piłkarki Startu Pruszcz (III liga). Natomiast na  najniższym podjum ubiegłoroczny zwycięzca – GSS Grodzisk Wlkp. Spora niespodzianką była IV lokata Chojniczanki, która dopiero w tym roku zgłosiła się do rozgrywek III ligi pomorskiej. Nieco słabiej spisały się gospodynie i zajęły 6 miejsce pierwszy zespół i 10 drugi.

W kategorii młodziczek najlepszymi okazały się piłkarki GSS Grodzisk Wlkp., przed Olimpico Malbork i piłkarkami z Francji C.OM.B. Bagneux. Dobrze spisał się zespól UKS Grom Lubiewo – prowadzony przez Waldemara Góreckiego. Ostatecznie zajął 4 miejsce wyprzedzając Tucholankę różnicą bramek. Natomiast gospodynie były gościnne i zajęły 5 miejsce.