Rajd Nordic Walking: W POSZUKIWANIU WIOSNY - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Rajd Nordic Walking: W POSZUKIWANIU WIOSNY

23 marca br. w Legbądzie po raz szósty odbył się rekreacyjny Rajd Nordic Walking pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Impreza odbyła się w ramach projektu pod nazwą „Aktywizacja społeczności lokalnej poprzez udział w cyklicznych imprezach sportowo-rekreacyjnych”. Jak co roku, przyłączamy się do ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”, gdzie hasło tegorocznej edycji to: Kochamy, słuchamy, rozmawiamy. Nasze sportowe przedsięwzięcie ma na celu podkreślanie wartości rodzinnych, wartości relacji dom – szkoła.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu gminy Tuchola w ramach konkursu otwartego na wykonanie zadań publicznych w roku 2019.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz Uczniowski Klub Sportowy „BOROWI” włączyły się w promowanie aktywnego trybu życia w środowisku lokalnym. Trasa trzynastokilometrowego rajdu wyznaczona przez panią Janinę Milczewską i panią Bożenę Gutowską wiodła przez urocze zakątki okolic Legbąda i Końskich Błot. Kierunek naszej wędrówce nadał w początkowej fazie marszu lokalny strumyk Graniczek. Szliśmy z jego nurtem w okolice starej zagrody z XIX wieku. Zobaczyliśmy tam świetnie zachowane strzechy. Przechodziliśmy obok siedliska należącego do Zgromadzenia św. Ducha w Bydgoszczy będącego kiedyś bazą wypoczynkową dla młodzieży. Kierunek dalszej trasy nadała rzeczka Czerska Struga. Po jej sforsowaniu znaleźliśmy się w województwie pomorskim, udając się w kierunku Gartek. Przechodząc przez mostek, dotarliśmy do zabudowań pamiętających odległe czasy, a obecnie zamieszkiwanych przez hodowcę psów. Wędrówka wzdłuż Czerskiej Strugi biegła do miejsca, w którym znajduje się ujście strumyka Graniczek. Dalsza trasa to kręte leśne ścieżki oraz urocze widoki na leśne wąwozy. W przedsięwzięciu wzięło udział 60 uczestników z Legbąda, Tucholi, Czerska, Klocka, Rzepicznej, Białej, Łosin i Koślinki. Po trzygodzinnym marszu organizatorzy zaprosili uczestników na ognisko z kiełbaskami oraz kawę i rogaliki.

Rajd miał charakter rekreacyjny, ale w myśl propagowania wielopokoleniowej aktywności fizycznej rozlosowano nagrody wśród najliczniejszych rodzin. Wszystkie dzieci otrzymały słodkości, organizatorzy wyróżnili cztery rodziny: państwa Cegielskich, państwa Megger, państwa Szamockich, państwa Stoppa. Nagrodzono również najstarszą zawodniczkę panią Władysławę Olszową. Najmłodszym uczestnikiem został trzyletni Damian Cegielski. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę w trakcie rajdu.

Już teraz zapraszamy na najbliższą imprezę sportową, która odbędzie się pod koniec kwietnia. Będą to cykliczne biegi rodzinne.

Informacja i zdjęcia: organizatorzy

Materiał: tuchola.pl