Recenzja filmowa: Sęp - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja filmowa: Sęp

Dzisiaj zapraszamy do przeczytania recenzji z filmu „Sęp”, którego reżyserem i scenarzystą jest Eugeniusz Korin. Tytułowy bohater tego thrillera – policjant Sęp obdarzony jest wyjątkowymi zdolnościami dedukcyjnymi, które mają mu pomóc w poprowadzeniu dochodzenia w sprawie znikających przestępców.

(Premiera filmu 11 stycznia 2013 rok)

Zaczyna się obiecująco: w tajemniczych okolicznościach znikają pilnie strzeżeni najgroźniejsi polscy przestępcy. Nie wiadomo, czy ktoś im pomaga, a może się mści? Do wyjaśnienia tej sprawy zostaje wyznaczony Aleksander Sęp Wolin ( W tej roli Michał Hamlet Żebrowski, któremu czasami przydałoby się zagrać Tośka z Plebanii, żeby trochę spuścić z tonu) Chłodny i niedostępny Wolin ma do pomocy Robaczewskiego ( znośny Paweł Małaszyński ), który dla równowagi jest rozgadany i potargany.

Tak więc Sęp Żebrowski pisze na tablicy, rozmawia z kotem i pod koniec filmu wpada na rozwiązanie, które znudzony widz próbuje mu wykrzyczeć już po 30 min. od rozpoczęcia filmu. Intryga jest zbyt wątła na thriller i raczej nie trzyma w napięciu. Zresztą twórcy sami się miejscami podkładają – zamaskowany niczym szpieg z krainy deszczowców Złoczyńca nr 1 wydaje chrapliwym głosem dyspozycje przez telefon i naprawdę nie sposób go w tym momencie nie rozpoznać. O kreacjach aktorskich trudno w ogóle mówić, kiedy nawet Daniel Olbrychski jest bezbarwny, o Annie Przybylskiej  można napisać, że jest a jeden Andrzej Grabowski nie ratuje sytuacji.

Człowiek by się tak nie pastwił nad tym filmem, gdyby nie szumne zapowiedzi autorów, jak to my się teraz możemy mierzyć  z największymi przebojami made in Hollywood. I gdyby człowiek nie miał dostępu do satelity, albo dvd, to może by uwierzył. Ale po pięciu „Szklanych pułapkach” wybuchy w zwolnionym tempie już na nikim nie robią wrażenia, potrzeba czegoś więcej, np. ciekawej historii a pod tym względem „Sęp” przypomina raczej produkt wątpliwej jakości made in China. To już lepiej obejrzeć powtórki „Ekstradycji”

Reżyser:
Eugeniusz Korin

Obsada:
Michał Żebrowski - Aleksander Wolin "Sęp"
Daniel Olbrychski - Bożek
Andrzej Seweryn - Reatorski
Anna Przybylska - Natasza
Paweł Małaszyński - Robaczewski
Piotr Fronczewski - Krasucki
Mirosław Baka - Rajski
Wiesław Cichy - Derkacz

Zdjęcia:
Arkadiusz Tomiak

Już za tydzień recenzja filmu „Lincoln” Stevena Spielberga . Poprzednia recenzja filmu „Życie Pi” dostępna tutaj

(ac)