Recenzja książki: Lucyna Olejniczak - Wilczyce - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Lucyna Olejniczak - Wilczyce

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Koniec i początek

„Śpiew był tak potężny, że aż dreszcz przechodził po plecach. Nigdy jeszcze czegoś takiego nie słyszano. Gdy wreszcie umilkł, zrobiło się niesamowicie cicho, na kilka chwil wszystko zamarło w nieruchomym upalnym powietrzu, jak gdyby czas się zatrzymał”.

Szczerze mówiąc, z utęsknieniem czekałem na kolejny – czwarty już – tom „Sagi średniowiecznej” Lucyny Olejniczak pod tytułem „Wilczyce”. Ukazał się on, podobnie jak wszystkie poprzednie, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, a jego okładka swoim wyglądem wyraźnie nawiązuje do poprzednich.

Saga Lucyny Olejniczak to jedna z najlepszych sag historycznych, jakie miałem okazję czytać. Autorka ma niezwykły talent do opowiadania historii. Język i styl jej powieści sprawiają, że nie mamy ochoty odłożyć ich ani na chwilę. Za sprawą tych czterech tomów mamy okazję naprawdę przenieść się w czasie do średniowiecznej Polski. Duży plus za to, że głównymi bohaterami serii są kobiety. Często myślimy o średniowieczu jako o czasie dominacji mężczyzn(DALEJ)