Recenzja książki: Andrew Root - Duchowe życie psów - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Andrew Root - Duchowe życie psów

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej


 

Stara prawda o psiej wierności

Minimalistyczna, elegancka okładka, a na niej kluczowe pytanie, które niejednokrotnie zadają sobie miłośnicy czworonożnych pupilów: o czym myśli pies? „Duchowe życie psów” Andrew Roota zapowiada się ciekawie. Czy takie jest rzeczywiście? I tak, i nie.

Piętnaście krótkich rozdziałów uporządkowuje badania autora nad duchowością oraz więziami psów i ludzi. Przyczynkiem do tych badań było odejście ukochanego labradora Kirby’ego i poruszające pożegnanie, które zorganizował psiakowi jego 8-letni syn Owen. Szczery żal, który łączy poszczególnych członków rodziny autora, skłania Andrew do rozważań na temat tego, czy zachodnia teologia i filozofia, która wynosi na piedestał człowieka jako jedyną istotę duchową, na pewno nie przeoczyła ważności psów w temacie mentalnej łączności.

Badacze sprzed wieku, tacy jak np. Konrad Lorenz, który obserwował zwierzęta w naturalnym środowisku, czy filozof Noam Chomsky, zapoczątkowali myślenie, że psy są wyjątkowo empatycznymi istotami, zdolnymi do(Dalej)