Recenzja książki: Andriej Butorin - Mutant - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Andriej Butorin - Mutant

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej     

Kim są mutanci? To zniekształceni przez promieniowanie ludzie, ukazywani zazwyczaj jako zagrożenie dla ocalałych jednostek – podobny obraz odnajdziemy w „Metrze 2033” Dmitrija Glukhovskiego. Całe szczęście w rozległym uniwersum tworzonym przez różnych pisarzy znajdują się najróżniejsze historie, opowiadane z różnych punktów widzenia i udowadniające, że nie taki mutant straszny.

Główny bohater Gleb pewnego dnia budzi się w lesie, nie pamiętając nic ze swej przeszłości. Całe ciało ma pokryte grubym włosiem, okazuje się również silniejszy i szybszy od przeciętnego człowieka. Dysponuje także tajemniczymi, trudnymi do kontrolowania zdolnościami parapsychicznymi, umożliwiającymi mu wzniecanie pożarów. Jednak tym, co go wyróżnia, pozostaje przede wszystkim inteligencja oraz wrażliwość. Podobny uderzający kontrast odrażającego wyglądu i pięknego wnętrza, spotykany chociażby w „Człowieku słoniu”, staje się elementem decydującym o tym, iż dana postać od razu zyskuje sympatię odbiorcy.

„Mutant” to(DALEJ)