Recenzja książki: Anna Mieszkowska – Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Anna Mieszkowska – Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Czy każdy smutek można zamienić w śmiech i czy miłość wszystko wybaczy?

O Hance Ordonównie słyszał każdy, o Marii Annie Tyszkiewiczowej, z domu Pietruszyńskiej – tylko nieliczni. Dzięki niezwykle rzetelnej i pięknie wydanej pozycji biograficznej wydawnictwa Prószyński i S-ka „Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy” tę fascynującą wiedzę o prawdziwym życiu legendarnej pieśniarki Warszawy w łatwy sposób może przyswoić każdy.

Kawał niezwykłej historii przedwojennej sceny muzycznej stolicy opowiedziany przez Annę Mieszkowską, którą wielu może kojarzyć z jedyną polską biografią Ireny Sendlerowej, poraża rozmachem i wiernym oddaniem realiów opisywanych czasów. Fragmenty osobistych listów i zapisków Ordonki mówią oczywiście o niej samej, ale liczne zdjęcia, plakaty i wycinki z gazet są świadectwem chyba najpiękniejszej i najbardziej barwnej epoki polskiej piosenki. Międzywojnie obfitowało w kabaretowe rewie, słynne estradowe dansingi i robiące wrażenie nawet współcześnie czarno-białe filmy, gdzie królowała ona – „czarodziejka sceny”.

Każdy rozdział opowieści(Dalej)