Recenzja książki: Guillaume-Bailly - Nekrosytuacje. Perełki z życia grabarza. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Guillaume-Bailly - Nekrosytuacje. Perełki z życia grabarza.

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej        

Jak to jest być grabarzem?

Ludzie raczej nie postrzegają grabarzy w pozytywnym świetle. Ci w końcu zajmują się pogrzebami, które z natury swojej nie należą do przyjemnych wydarzeń w życiu. Guillaume Bailly, który we Francji od lat siedzi w branży pogrzebowej, postanowił więc popełnić książkę o pewnych osobliwych przypadkach z życia grabarza, która w krótkim czasie stała się francuskim bestsellerem. Czy powieść o umieraniu rzeczywiście jest warta aż takiej uwagi?

„Nekrosytuacje. Perełki z życia grabarza” nie posiadają żadnej konkretnej fabuły. Na całość książki składają się w większości anegdotki z różnych wydarzeń, których doświadczył nie tylko sam autor, ale również inni grabarze, którzy podzielili się z nim swymi przeżyciami, a on je w powieści umieścił. Oprócz tych historyjek dostaniemy również przerywniki w postaci krótkich tekstów w ramkach, przytaczających np. ciekawostki na temat powstania fachu grabarzy, zbyt często zasłyszanych absurdalnych pytań do nich skierowanych czy też swego rodzaju czarny humor.(DALEJ)