Recenzja książki: Jean Christophe Buisson – Ostatnie dni królowych - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Jean Christophe Buisson – Ostatnie dni królowych

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Żegnajcie, królowe

Może śmierć nie jest całkowicie sprawiedliwa, ale jedno trzeba jej przyznać — o nikim nie zapomina. Nawet koronowane głowy muszą kiedyś ukorzyć się przed jej potęgą. W jaki sposób śmierć obeszła się z takimi postaciami jak Anna Austriaczka, Maria Stuart czy Katarzyna Wielka? Między innymi o tym przeczytamy w „Ostatnich dniach królowych”.

Książka zawiera dokładnie dwadzieścia tekstów — każdy innego autorstwa. Wiele z zamieszczonych tu historii opowiada o kobietach powszechnie znanych — tych, które wymieniłam powyżej, a także, na przykład, o Kleopatrze, Marii Antoninie, królowej Wiktorii. Własne rozdziały mają tu jednak również monarchinie, o których w literaturze czy filmach wspomina się znacznie rzadziej — Draga Obrenović, Eugenia de Montijo, królowa Astryda. Niewątpliwie warto poznać ich dzieje — w tej publikacji opisane w lekki, interesujący sposób, dzięki czemu spodoba się ona również czytelnikom, którzy krzywią się na samo wspomnienie szkolnych lekcji historii.

Wbrew informacji(DALEJ)