Recenzja książki: Kamil Janicki - Wawel. Biografia - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Kamil Janicki - Wawel. Biografia

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Smutny a wyniosły

Bardzo lubię chodzić po zamkach. Nieważne, gdzie pojadę, zawsze muszę odwiedzić jakąś warownię. W zeszłym roku wyrwałem się w maju do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a potem we wrześniu do Czarnogóry. Nie pamiętam, ile dokładnie zamków odwiedziłem. Na pewno przechodziłem obok Pieskowej Skały, ale i zaszedłem do Morska. Podczas jazdy wybrzeżem Morza Śródziemnego zajechałem do Ulcinj, Budvy i Kotoru. A przecież w drodze zobaczyłem również Vajdahunyad w Budapeszcie i Schonbrunn w Wiedniu. A i w wolnej chwili zahaczyłem o Będzin. Sporo jak na jeden rok.

Jednak wszystko to niknie przy naszym Wawelu. Może przesadnie uderzam w patriotyczno-patetyczne tony, ale Zamek Królewski w Krakowie naprawdę ma w sobie to coś, co sprawia, że szybciej bije serce. Prezentuje się znakomicie, związany jest ściśle z naszą tożsamością narodową, a ponadto cały kompleks zawiera w sobie kilka perełek architektoniczno-historycznych. Warto chociaż raz w życiu udać się na Wawel i samemu przekonać się, jak wspaniałe(DALEJ)

 

Logo