Recenzja książki: Katarzyna Grochola – Zranić marionetkę - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Katarzyna Grochola – Zranić marionetkę

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Komu życie, komu śmierć

Bogaty biznesmen spędza ostatnie chwile życia związany w swoim luksusowym mieszkaniu, z przerażeniem słuchając operowych arii puszczanych przez mordercę. Gdy policja odnajduje jego ciało, wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak porucznik Natan i pomagająca w śledztwie Weronika, antropolożka pisząca doktorat na temat samobójstw, szybko dochodzą do wniosku, że coś się w tej sprawie nie zgadza. Kolejne zabójstwa coraz bardziej przybliżają ich do rozwiązania zagadki. Jednak czy zdążą, zanim będzie za późno? I kto tu jest zbrodniarzem, a kto ofiarą?

„Zranić marionetkę” to pierwszy kryminał Katarzyny Grocholi, poruszający tematykę zupełnie dla tej autorki nietypową. Niepokojące i mroczne są tu nie tyle same morderstwa, ile powracający motyw molestowania nieletnich. Problem ten dotknął wielu kobiet pojawiających się na kartach powieści i odcisnął piętno na ich dorosłym życiu. Temat molestowania i pedofilii sprawia, że książka niezwykle silnie oddziałuje na czytelnika i nie sposób czytać jej(Dalej)