Recenzja książki: Małgorzata J Kursa – Wszystko przez krasnala - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Małgorzata J Kursa – Wszystko przez krasnala

Cykl: Malwina i Eliza na tropie (tom 2)

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

 

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Trup o zapachu bergamotki

Na okładce książki „Wszystko przez krasnala”, która jest drugim tomem serii „Malwina i Eliza na tropie”, możemy przeczytać, że jest to „ciepła i pełna humoru komedia kryminalna”. To określenie bardzo pasuje do powieści Małgorzaty J. Kursy i muszę przyznać, że ostatnio mam szczęście do udanych spotkań z twórczością autorów wcześniej mi nieznanych. Jest to ciekawe doświadczenie – pozwala zapoznać się z utworem bez wygórowanych oczekiwań oraz bez uprzedzeń.

Główne bohaterki – Malwina Pędziwiatr i Eliza Barnaba – to pochodzące z Kraśnika panie po pięćdziesiątce. Postanawiają spędzić święta wielkanocne poza domem. Wybór pada na prywatną kwaterę w Krukielnikach (fikcyjna wieś umiejscowiona przez autorkę w okolicach Giżycka). Kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że nie spełnia ona oczekiwań przyjaciółek. Co gorsza, w przydomowym ogrodzie stoi kiczowaty gipsowy krasnal, który – całkiem słusznie – napawa Malwinę odrazą, a wystrój wnętrza samego budynku jest równie obrzydliwy. Wkrótce okazuje(DALEJ)