Recenzja książki: Marcin Antosz - Opóźnienie może ulec zmianie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Marcin Antosz - Opóźnienie może ulec zmianie

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Maszynisty opowieść o kolei

„Wydawać by się mogło, że praca maszynisty należy do lekkich, łatwych i przyjemnych. W końcu jest obwarowana mnóstwem zabezpieczeń, dyżurni ruchu układają nam drogę, a nam zostaje jedynie rozpędzić pociąg i podziwiać krajobrazy. Nic bardziej mylnego”.

PKP. Każdy zna ten skrót – Polskie Koleje Państwowe. Mówimy tak umownie, albowiem aktualnie na kolei funkcjonuje niezliczona liczba spółek. Jedne zarządzają dworcami, inne torami, jeszcze inne składami czy pozostałą infrastrukturą. Trudno zaprzeczyć, że pociągi mają w sobie „to coś”. Kojarzą się z wakacyjnymi podróżami, pewną nostalgią. Śpiewamy o nich nawet piosenki.
Jednak jak wygląda świat kolei od drugiej strony? Widziany nie oczami pasażera, lecz pracownika? Możemy się o tym przekonać, sięgając po bardzo interesującą książkę Marcina Antosza pod tytułem „Opóźnienie może ulec zmianie. Fascynujący świat pociągów oczami maszynisty”.

Już sam tytuł przykuwa naszą uwagę. „Opóźnienie może ulec zmianie” – niemal każdy podróżujący pociągiem słyszał(DALEJ)