Recenzja książki: Yunte Huang - Nierozłączni - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Yunte Huang - Nierozłączni

Słynni syjamscy bracia i ich spotkanie z amerykańską historią

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Para na całe życie

„Zawsze, gdy ktoś pyta mnie, dlaczego Pisarze z południa tak chętnie piszą o dziwakach – stwierdziła Flannery O'Connor – odpowiadam, że to dlatego, że ciągle potrafimy ich rozpoznać.”

Przytaczana w książce znana amerykańska pisarka, wyjaśniająca południową fascynację odmiennością i nienormalnością, potwierdza, iż w XIX-wiecznych Stanach Zjednoczonych Chang i Eng trafili na prawdziwą żyłę złota. Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięło się określenie „bracia syjamscy”? Tak, zawdzięczamy je bohaterom „Nierozłącznych”.

Yunte Huang opowiada historię wspomnianej dwójki bardzo rzetelnie, drobiazgowo. Śledzi ich losy od narodzin w małej syjamskiej wiosce, przez pierwsze tournée, aż do uzyskania samodzielności oraz założenia rodziny. Podkreśla zaradność i ognisty temperament młodych bliźniaków, zastanawiając się przy tym, dlaczego jako osoby wykorzystywane przez handlarzy dziwnością sami zdecydowali się zostać właścicielami niewolników. Autor nie rzuca jednak bezpodstawnych oskarżeń, lecz(Dalej)