Rozmowy o kinie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Rozmowy o kinie

We wtorek (4.09) odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli samorządu powiatowego i gminy Tuchola (poprzednie 22 sierpnia br. w Książnicy) w sprawie projekcji filmów w naszym mieście.

Przypomnijmy, że tematem tym od pewnego czasu zajmuje się Tucholski Ośrodek Kultury. Od 28 stycznia br. zorganizował pokaz 17 filmów fabularnych, korzystając z formy kina objazdowego. Projekcje odbywały się w TOK przy zróżnicowanej frekwencji.

Widzowie mogli obejrzeć filmy: „Fernando”, „Narzeczony na niby”, „Atak paniki”, „Pszczółka Maja: miodowe igrzyska”, „Podatek od miłości”, „Nowe oblicze Greya”, „Tedi i mapa skarbów”, „Trzy billboardy za Ebbing Missoury”, „Kobiety mafii”, „Gnomeo i Julia - tajemnica zaginionych krasnali”, „Pitbull - ostatni pies”, „Luise i obcy”, „Tomb Rider”, „Twarz”, „Piotruś Królik”, „Paweł, apostoł Chrystusa”, „Katyń - ostatni świadek”.

26 września br. odbędą się 3 kolejne projekcje: „Jak zostać czarodziejem”, „Dywizjon 303” i „Juliusz”.

Podczas spotkania rozważano możliwość przystosowania różnych obiektów dla potrzeb kina m.in. Tucholską Książnicę (w tym przypadku konieczna byłaby na przykład wymiana foteli na „kinowe” - stare fotele znalazłyby nowe przeznaczenie) oraz zakup projektora, aparatury nagłaśniającej i ekranu.

Po koniecznym przeanalizowaniu kosztów, przy uwzględnieniu istniejących możliwości pozyskania zewnętrznych środków, mogłaby to być w przyszłości wspólna inwestycja samorządów powiatowego i gminy Tuchola.

W najbliższym czasie planowane jest podpisanie porozumienia w tej sprawie. Jednym z jego elementów będzie powołanie zespołu, który przygotuje propozycję dalszych działań samorządów w tym temacie.

W spotkaniach uczestniczyli: starosta tucholski Michał Mróz, burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego Małgorzata Oller, przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz, wiceprzewodniczący rady powiatu Krzysztof Łukaszewicz oraz dyrektor TOK Piotr Mówiński.

Materiał: tuchola.pl