IMAGINE - seans filmowy w Książnicy Tucholskiej - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

IMAGINE - seans filmowy w Książnicy Tucholskiej

10 maja 2013 roku o godz. 18.30 w Książnicy Tucholskiej (sala multimedialna) odbędzie się seans filmowy "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego ("Sztuczki", "Zmruż oczy") - zorganizowany przy współpracy Powiatu Tucholskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nasze miasto znalazło sie na trasie "Polski Świałoczułej" - projektu Doroty Kędzierzawskiej ("Pora umierać", "Jutro będzie lepiej") i Artura Reinharda (autora zdjęć m.in. do "Tristana i Izoldy" Kevina Reynoldsa). Wpadli oni na doskonały pomysł, by z dobrym polskim kinem odwiedzać małe miejscowosci, w których nie ma multipleksów czy sal kinowych. W tę podróż zabierają też ... twórców! Po seansie odbywają sie "nocne Polaków rozmowy" z twórcą oraz pozostałymi członkami ekipy "Polski Światłoczułej" - o filmie, kinie, kulturze...

"Imagine" to wzruszająca historia Iana (Edward Hogg, "Anonimus"), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara, pamiętna odtwórczyni roli Traudl Junge, osobistej sekretarki Hitlera w filmie "Upadek")... Film urzeka pięknymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego, z którym będziemy mieli okazję spotkać sie w Tucholi juz w piatek 10 maja (źródło: www.legalnakultura.pl).

Zapraszamy wszystkich, i pasjonatów kina, i ludzi kultury; zapraszamy tych, którzy kino znają i kochają bądź chcą po prostu obejrzeć dobry film.

Wystarczy "tylko" przyjść - seanse organizowane w ramach projektu są bezpłatne.


(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi)