Seanse w TOK: "Jak zostać czarodziejem", "Dywizjon 303" i "Juliusz" - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Seanse w TOK: "Jak zostać czarodziejem", "Dywizjon 303" i "Juliusz"

W środę 26 września 2018 r. w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędą się następujące seanse filmowe: 15:45 – „Jak zostać czarodziejem”; 17:45 – „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”; 20:00 – „Juliusz”.
Przedsprzedaż biletów prowadzona jest przez internet (instrukcja w poście) oraz w sekretariacie TOK od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-15:00. Ceny biletów: 14zł – od 20 osób (szkoły, zakłady pracy); 16zł – uczniowie szkół i emeryci z legitymacją; 18zł – normalny.

Jak zostać czarodziejem”

Reż. Andrés Couturier

Prod. Meksyk/Wielka Brytania, 97 min

Bohaterem filmu jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go tak naprawdę spotkać. Pewnego dnia, niespodziewanie odkryje przejście do innego, ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko.

Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Reż. Denis Delić

Wyk.: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold, Anna Prus

Prod. Polska 2018, 115 min

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili

Juliusz”

Reż. Aleksander Pietrzak

Wyk. Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik, Jan Peszek, Rafał Rutkowski

Prod. Polska 2018, 133 min

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…