Sekret Madeleine Collins - na vod od 14 października 2022 (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Sekret Madeleine Collins - na vod od 14 października 2022 (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Już w najbliższy piątek, 14 października, na platformy streamingowe trafi „Sekret Madeleine Collins” - utkany z hitchcockowskich motywów thriller z tajemniczą Virginie Efirą w roli głównej. Film – swoją mistrzowsko rozwijającą się i zaskakującą niespodziewanymi zwrotami historią – zachwycił widzów i krytyków na zeszłorocznym MFF w Wenecji.

„Sekret Madeleine Collins” będzie można oglądać na platformach: VOD.pl, Chili, Premiery Canal+, Rakuten TV, Mojeekino.pl, TVP VOD, Playnow.pl, Polsat Box Go, Cineman, Player.pl

Bohaterką filmu jest Judith, która prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem,
z którym ma dwóch starszych synów. Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli.
Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia?

„Sekret Madeleine Collins” to poprowadzony z wyczuciem i pełen suspensu, jak filmy Hitchcocka i Ozona, intrygujący i inteligentnie skonstruowany thriller psychologiczny.

Virginie Efira tam mówi o swojej roli: Rzadko zdarza się, że otrzymuję tak genialnie napisany scenariusz, który jest tak idealnie skrojony w swoim gatunku: z niemal matematyczną precyzją każda scena dodaje coś nowego na temat tajemniczej osobowości, której złożony charakter stopniowo odkrywamy, choć może się wydawać, że nie wszystkie elementy do siebie pasują. Historia przypomina thriller, jednak pełna jest powracających pytań: co to znaczy być prawdziwie sobą? czy to, kim jesteśmy, zbudowane jest wyłącznie z historii naszego życia? jak to się dzieje, że jesteśmy, kim jesteśmy? itp. Jednym z moich ulubionych filmów ostatnich lat jest „Zaginiona dziewczyna” Davida Finchera: historia jest intrygująca
i zawiera szerszą oraz transgresyjną analizę intymności i społecznego wizerunku pary.
We francuskim kinie zwraca się większą uwagę na wierność gatunkom filmowym, a ten scenariusz był być może pierwszym, jaki otrzymałam, który to naruszył.

                                        ZWIASTUN VOD

Download images