Spotkanie policjantów z młodzieżą w Zespole Szkół Leśnych - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spotkanie policjantów z młodzieżą w Zespole Szkół Leśnych

W Zespole Szkół Leśnych w Tucholi odbyły się we wtorek (19.03) zajęcia edukacyjne poświęcone przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej w internecie. W spotkaniu przeprowadzonym przez asp. sztab. Tomasza Trybuszewskiego i asp. Adama Kumkowskiego z Zespołu ds. Nieletnich Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy udział wzięli uczniowie klas I-III technikum.

Podczas zajęć został wyświetlony film dotyczący zjawiska przemocy internetowej, z którego uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wielki wielki jest to problem, w jakich formach występuje oraz zapoznali się z prawdziwymi historiami, które dotknęły ich rówieśników. Zarówno z filmu, jak i prezentacji przedstawionej przez policjantów, uczniowie dowiedzieli się również jakie przepisy prawne opisują zachowania sprawców i jakie grożą im konsekwencje wynikające ze stosowania przemocy internetowej. Przede wszystkim jednak uzyskali informację jak i gdzie szukać pomocy, w jakim zakresie może ona zostać udzielona i jak uniknąć tego zagrożenia.

Uczniowie z uwagą obejrzeli film i prezentację przygotowaną na to spotkanie oraz wysłuchali zagadnień omawianych przez funkcjonariuszy czynnie uczestnicząc w dyskusji.

(mat. KWP Bydgoszcz)