Spotkanie w sprawie nowych parkingów na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Tucholi - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spotkanie w sprawie nowych parkingów na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Tucholi

W minioną środę (11.07.2018) z inicjatywy burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego doszło do kolejnego spotkania z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Tucholi.

Omawiano możliwości współfinansowania przez miasto budowy nowych parkingów na terenie, który znajduje się w zarządzie spółdzielni. Na prośbę burmistrza władze spółdzielni przedstawiły możliwą lokalizację trzech parkingów mogących pomieścić ponad 50 samochodów. Inwestycja miałaby być zrealizowana w przyszłym roku.

Są to kolejne w ostatnim czasie propozycje wspólnych zadań samorządu i Spółdzielni Mieszkaniowej. Poprzednio wyremontowano przejście w pobliżu ulicy Piastowskiej  i al. LOP, a do końca sierpnia, według zapewnień władz spółdzielni, zakończy się remont odcinka przejścia pomiędzy ulicami Karasiewicza i Piastowską. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Obecnie propozycje związane z budową parkingów i ich lokalizacją analizują odpowiednie wydziały w Urzędzie Miejskim, a po otrzymaniu opinii na ten temat dojdzie do kolejnego spotkania, podczas którego omawiane będą kwestie związane ze współfinansowaniem tej inwestycji i harmonogramem prac.

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz, kierownik Wydziału Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Grażyna Śmieszek. Władze Spółdzielni reprezentowali: przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Świerczyński, prezes Zarządu Jacek Jeżewski i wiceprezes Damian Warmiński.

Materiał: tuchola.pl