Super gra. Młodziczki starsze Tucholanki Bór liderkami w grupie chłopców (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna – IV liga młodzik D1

Młodziczki starsze MLKS Tucholanka II Bor Tuchola podejmowały w sobotnie popołudnie drużynę chłopców Victorii Koronowo. W poprzedniej kolejce Victoria rozgromiła na własnym boisku Kamionkę Kamień Krajeński 10:0. A więc, było się, czego bać. Jednak boisko i umiejętności piłkarek Tucholanki II Bor sprawdziły poczynania piłkarzy z Koronowa i w imponującym stylu pokonały rywali 2:0, co daje im fotel lidera w grupie.

W pierwszej połowie spotkania dziewczyny miały sporą przewagę na boisku. Jednak nic z tego nie wynikało – skuteczność była mała. Chłopcy z Koronowa zagrozili bramce tucholanek tylko raz, ale Oliwia Radziejewska broniła w swojej twierdzy doskonale. Druga część spotkania to już zdecydowana przewaga piłkarek z Tucholi a chłopcy nie potrafili zagrozić tucholskiej bramce. Pierwszą bramkę zdobyła Martyna Szymańska, która wykorzystała zamieszanie po wrzucie piłki w pole karny i tylko dołożyła nogę z bliskiej odległości a piłka minęła bramkarza i wpadła do siatki. Pięć minut później świetne zagranie do Laury Włoch na lewą stronę i Laura w swoim stylu umieściła piłkę przy samym słupku bramki w siatce. Było jeszcze kilka doskonałych sytuacji, ale także golkiper Victorii świetnie broniła i nie pozwolił na stratę większej ilości bramek. Był to doskonały mecz w wykonaniu tucholanek. Akcje na bramkę przy kilku podaniach wyglądały szkoleniowo i tylko brakowało szczęścia na zdobywanie kolejnych goli. Dziewczyny w pełni zasłużyły na wygraną i tym samym objęły prowadzenie po 3 kolejkach bez straty punktu. Prowadzą przed Startem Warlubie większą różnicą bramek.