Szef Roku - z rekordową ilością nominacji do Nagród GOYA! Film w kinach od 3 grudnia! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Szef Roku - z rekordową ilością nominacji do Nagród GOYA! Film w kinach od 3 grudnia! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Hiszpańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 36. edycji Nagród Goya.
„Szef Roku” z Javierem Bardemem w roli głównej znalazł się na czele nominacji zdobywając najwięcej, bo aż 20, nominacji w historii Goi i pobił rekord „Policzonych dni” Imanola Uribe z 1994 roku (również z Bardemem w roli głównej)!

Obok „Szefa Roku” na podium znalazły się - „Maixabel” w reżyserii Icíar Bollaín z Luisem Tosarem (14 nominacji) oraz „Matki równoległe” Pedra Almodovara z Penélope Cruz (8 nominacji). Ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 12 lutego 2022 roku w Pałacu Sztuk w Walencji.

              „Szef Roku” jest również hiszpańskim kandydatem do Oscara.

O filmie:
Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji.
„Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

                                        Film w kinach już od piątku - 3 grudnia!

                                                             ZWIASTUN            

Download images