Tajemnice Joan - od piątku w kinach. (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tajemnice Joan - od piątku w kinach. (ZWIASTUN)

Materiał przesłany z BestFilm

Już od piątku w kinach „Tajemnice Joan" - wciągająca historia szpiegowska z wielką miłością w tle, o niemożliwych do rozstrzygnięcia dylematach moralnych i niezwykle trudnych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu…

Cambridge roku 1937 pełne jest idei i idealistów, a Joan, która dotąd nie obracała się w wielkim świecie, jest nimi wprost oczarowana. Znajomość z przebojowymi Sonyą i Leo, studentami rosyjskiego pochodzenia, coraz bardziej się zacieśnia, ale gdy lata uniwersyteckie dobiegają końca i rozpoczyna się dorosłe życie, trudno jest pozostać lojalnym w stosunku do dawnych przyjaciół.

Niemal siedemdziesiąt lat później Joan Stanley zostaje oskarżona o zdradę państwową i przekazywanie ściśle tajnych informacji Sowietom. Kobieta utrzymuje, że jej decyzja była podyktowana osobliwymi czasami wojny.

Film wyreżyserował Trevor Nunn, a kanwą scenariusza stała się bestsellerowa powieść Jennie Rooney pod tym samym tytułem. (wydawnictwo Sonia Draga).

Na czele obsady „Tajemnic Joan” znalazły się Judi Dench („Skyfall”, „Powiernik królowej”) i Sophie Cookson („Gypsy”, „Kinsman: Złoty krąg”) – obie w roli tytułowej bohaterki. Obok nich także Stephen Campbell Moore („Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”, „Żegnaj Christopher Robin”) w roli Maxa, profesora fizyki, mentora młodej Joan; Tom Hughes („Victoria”, „London Town”) jako Leo, młody komunista i pierwsza miłość Joan; Ben Miles („The Crown”, „Złota dama”) jako syn i prawnik Joan, Nick oraz Tereza Srbova („Atramentowe serce”, „Wschodnie obietnice”) w roli studentki Cambridge, przyjaciółki i powierniczki Joan.

ZWIASTUN

Film w kinach od 14 czerwca