Tomasz Kot jako: Leonardo. Odkrywca - w kinach od 13 września! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tomasz Kot jako: Leonardo. Odkrywca - w kinach od 13 września! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne Best Film
 

Już 13 września zaprosimy całe rodziny do niezwykłego świata Leonarda da Vinci! Twórca pixarowskiego „Ratatuja” Jim Capobianco przedstawia ponadczasową animację „Leonardo. Odkrywca” o przygodach największego geniusza, jakiego poznał świat!

Niesamowicie dociekliwy i uparty wynalazca Leonardo da Vinci opuszcza Włochy i wyrusza do Francji z misją stworzenia idealnego miasta, które szumi, tętni życiem, śpiewem i radością. Wspólnie z nieustraszoną księżniczką Małgorzatą próbuje przekonać do swojego pomysłu króla Franciszka. Król ma jednak inną wizję - chciałby dostać od mistrza wielki posąg, aby pokazać światu swoją potęgę.

Opowieść o niepohamowanej ciekawości świata, ilustrowana wesołymi piosenkami, zaśpiewanymi przez polskich aktorów musicalowych, na czele
z niezastąpionym Tomaszem Kotem w roli Leonarda da Vinci, która zachęca każdego do odnajdywania w sobie odkrywcy i pokazuje, że geniusz tkwi w każdym z nas!

W pozostałych rolach, w polskiej wersji językowej, wystąpili: Księżniczka Małgorzata – Wiktoria Filus, Królowa Ludwika – Laura Breszka, Król Franciszek – Otar Saralidze, Architekt Pulpet – Piotr Tołoczko, Inżynier Szparag – Piotr Witkowski, Papież – Kamil Pruban.
                    
                                                  ZOBACZ ZWIASTUN

„Leonardo. Odkrywca”, reż. Jim Capobianco i Pierre-Luc Granjon, zdjęcia: Marijke Van Kets, muzyka: Alex Mandel, USA/Francja/Irlandia 2023, czas trwania: 100 min

Download images