Trzy zwycięstwa w pięć dni! - Reporter-24.pl

Materiał: alejasportowa.pl

Tucholanka Bór Tuchola gromi Pomorzanina Serock.

Strzelanina w drugiej połowie meczu.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Tucholanka Bór Tuchola 1:9 (1:1)

Bramki: Bartosz Rytel (18’) – Wiktoria Cybulska (17’ 44’ 55’ 68’), Zuzanna Nowacka (59’ 65’ 78’), Wiktoria Szymańska (48’) Weronika Rzońca (54). Sędziował Piotr Tekieniewski (Bydgoszcz)

Tucholanki pojechały do Serocka po komplet punktów, bowiem Gospodarz meczu Pol-Osteg Pomorzanin Serock nie wygrał jeszcze meczu i zajmuje ostatnie miejsce. Pierwsza polowa przebiegała z bardzo duża przewagą piłkarek Tucholanki i pierwsza bramka padła w 17 minucie.  Bardzo ładne uderzenie z ok. 25 metrów Wiktorii Cybulskiej i piłka zatrzepotała w siatce Serocka. Niestety przy fatalnym błędzie tucholskiej obrony w 18 minucie padła wyrównująca bramka. Do końca pierwszej polowy sytuacji strzelecki tucholanki miało bardzo dużo, ale bramkarz miejscowych ratował od straty goli.

Po zmianie boiska sytuacja była podobna jak w pierwszej części meczu. Duża przewaga, dużo więcej sytuacji strzeleckich i sporo strzelonych goli. Tutaj miejscowi już nie mięli nic do powiedzenia, bowiem przewaga była ogromna. Padło 8 goli, pięć poprzeczek i trzy słupki. Taki był bilans drugiej połowy. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla Tucholanki, mimo tego, że sędzia spotkania zapomniał zanotować jeszcze dwóch bramek, bo wynik spotkania winien być 11:1 dla tucholanek.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock grał w składzie: Kajetan Włoch – Olaf Grabiszewski (C), Michał Jędrzejewski, Bartosz Koźlinka, Marta Koźlinka, Wiktoria Koźlinka, Kacper Rode, Bartosz Rytel, Marcel Winiecki. Na zmiany wchodzili: Nikodem Araśniewicz, Oliwier Melerowicz, Dominik Nastały, Nikodem Trawiński. Trener Paweł Ratkowski.

Tucholanka Bór grała w składzie: Zuzanna Nowacka (41’ Wiktoria Mazurkiewicz) – Wiktoria Cybulska, Józefina Gwizdała, Anna Mogą, Lena Pipowska, Weronika Rzońca, Marta Smagorzewska, Wiktoria Szymańska (C). Na zmiany wchodziły: Marcelina Babińska, Wiktoria Chabowska, Wiktoria Dębicka, Wiktoria Mazurkiewicz, Aleksandra Szamocka. Trener Marek Zienkiewicz.

Cenna wygrana w Grucznie

Wisła Gruczno – Tucholanka Bór Tuchola 1:2 (1:1)

Bramki dla Tucholanki Bór zdobyły: Wiktoria Cybulska i Wiktoria Szymańska – po 1.

Był to trudny mecz dla zespołu Tucholanki Bór. Na mecz zespół pojechał osłabiony i jak się okazało piłkarki zagrały nie na takim poziomie jak w Serocku. Drużyna Wisły Gruczno była na boisku nieobliczalna i stawiała zacięty opór naszym piłkarkom. Siła fizyczna piłkarzy Wisły stanowiła spora przeszkodę w grze tucholskim piłkarkom. Po trudnym meczu borowiaczki jednak pokonały gospodarza i przywiozły do Tucholi 3 punkty.