Tuchola i jej mieszkańcy na zdjęciach Andrzeja Drelicha (FOTO) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tuchola i jej mieszkańcy na zdjęciach Andrzeja Drelicha (FOTO)

W piątek 16 stycznia w Muzeum Borów Tucholskich otwarto wystawę fotografii autorstwa Andrzeja Drelicha. Wystawa jest częścią projektu o nazwie „Miasto Moje a w Nim”. Zdjęcia w MBT można oglądać do połowy lutego 2015 roku.

Obok fotografii Tucholi w projekcie znalazło się miejsce na cykl z ludźmi - mieszkańcami Tucholi. Na wystawie zaprezentowane są fotografie z zakładu szewskiego Andrzeja Galinskiego oraz warsztatu rzeźbiarza Jana Czupryniaka. Andrzej Galinski to ostatni szewc w Tucholi, gdyby nie on – nie byłoby komu naprawiać naszych butów. Jan Czupryniak to artysta tyleż kontrowersyjny co niedostrzegany, a czasem pomijany w Tucholi. Zaś jego prace cieszą się ogromnym uznaniem nawet za granicami Polski. Jest też zdjęcie dziewczynki bawiącej się podczas Dnia Dziecka i dziewczyna z wiankiem z Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmna wykonane podczas Dnia Folkloru Borowiackiego.

„Miasto Moje a w Nim” to cały czas otwarty i żywy projekt, w którym przybywa fotografii. Tę wirtualną galerię można oglądać zawsze pod tym adresem: www.facebook.com/miastomojeawnim.Tuchola

(red. / mat. powiat.tuchola.pl)