Tucholscy policjanci podsumowali ubiegły rok pracy - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tucholscy policjanci podsumowali ubiegły rok pracy

W Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi policjanci podsumowali miniony rok pracy. Omówiono też priorytety policji na kolejne dwa lata. W odprawie uczestniczyli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Maciej Załucki oraz zaproszeni goście.

W poniedziałek (25.02) w tucholskiej komendzie policji odbyła roczna odprawa,w której uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Maciej Załucki. Na spotkanie przybyły również Panie Zofia Reszke Sekretarz Powiatu i Danuta Magadzia przedstawiciel burmistrza.

Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Tucholi młodszy inspektor Krzysztof Bodziński omówił stan bezpieczeństwa powiatu i podsumował wyniki pracy policjantów za 2012 rok.

W ubiegłym roku prowadziliśmy 918 postępowań przygotowawczych osiągając wykrywalność na poziomie 82,7 procent. Tym samym nasza jednostka uplasowała się na czwartym miejscu wśród dziewiętnastu komend naszego województwa.

W 2012 roku na drogach powiatu doszło do 26 wypadków i 424 kolizji drogowych. O ile odnotowaliśmy mniej kolizji drogowych to niestety wzrosła nam ilość wypadków. W wyniku tych zdarzeń 25 osób zostało rannych, a 13 poniosło śmierć. Najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym ( 8 ) było zaśnięcie czy zasłabnięcie za kierownicą.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli ponad 6 tysięcy mandatów i zastosowali 3674 pouczenia. W ciągu ubiegłego roku funkcjonariusze przeprowadzili 2644 interwencji i wylegitymowali prawie 27 tysięcy osób. Do pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafiło 296 osób. Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali 370 sprawców różnych przestępstw i wykroczeń.

Na zakończenie Komendant Bodziński podziękował zaproszonym gościom za współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce w 2012 roku. Podkreślił jak ważne było finansowe wsparcie samorządów na dodatkowe służby dla policjantów. Zaproszeni goście wysoko ocenili naszą pracę i wzajemną współpracę.

Komendant Wojewódzki w swojej wypowiedzi przedstawił priorytety policji na lata 2013-2014 i również podziękował Staroście Tucholskiemu i Burmistrzowi Tucholi za wkład finansowy udzielony naszej komendzie w ubiegłym roku.

[mat. KPP Tuchola]