Uczniowie ZSLiT mistrzami w szczypiorniaku - Reporter-24.pl
wszystkie

Uczniowie ZSLiT mistrzami w szczypiorniaku

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka ręczna – mistrzostwa powiatu tucholskiego

Czwartym turniejem roku szkolnego 2018/2019 Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkól Ponadgimnazjalnych była konkurencja – piłka ręczna chłopców. Były to zarazem Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych.

Do mistrzostw przystąpiły cztery reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu tucholskiego. Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji wygrał faworyt tych mistrzostw reprezentacja ZSLiT. Jest to już drugim tytuł mistrzowski tej szkoły, bowiem 8 listopada mistrzem została reprezentacja dziewcząt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkól Ogólnokształcących. Trzecie i czwarte miejsca zajęły reprezentacje szkół odpowiednio Technikum Leśne i Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych.

Po czterech turniejach prowadzi nadal reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych – 16 punktów, przed ZSLiT oraz ZSO – obie reprezentacje po 14 punktów. Technikum Leśne ze stratą dwóch punktów do podium zajmuje czwarte miejsce.