Udany rewanż tucholanek w meczu z Falą - Reporter-24.pl

Udany rewanż tucholanek w meczu z Falą

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna - Młodzik D2, grupa 1

MLKS Tucholanka II Bór Tuchola – UKS Fala Świekatowo 4:1 (1:1)

Bramki zdobyli: Stanisław Skwiercz (34) – Wiktoria Szymańska (36,42),  Laura Knopek (50), Weronika Rzońca (77). Sędziował Piotr Gierwatowski.

Drużyna MLKS Tucholanka II Bór Tuchola podejmowała na własnym boisku zespół chłopców z UKS Fala Świekatowo. Po porażce 7:4 w Świekatowie dziewczyny zrewanżowały się i zdecydowanie wygrały na tucholskim boisku 4:1 (1:1). Pierwsza polowa wyrównana w grze a pierwsza bramka padła ze strzału Stanisława Skwiercza z Fali w 34 minucie. Jednak radość ze zdobycia bramki dla Świekatowa nie trwała długo, bowiem dwie minuty później snajperka Tucholanki Bór wyrównała na 1:1. Po zmianie boisk na boisku już dominowały piłkarki, które zdobyły trzy gole. W 42 minucie Wiktoria Szymańska zdobyła bramkę na prowadzenie 2:1. W 50 minucie podwyższyła na 3:1 debiutantka w zespole Tucholanki Bór (pierwszy mecz w drużynie). Natomiast w 77 minucie wynik meczu 4:1 ustaliła Weronika Rzońca. Tu należą się wielkie słowa uznania dla całego zespołu Tucholanki Bór za wielka determinację i wolę walki na całym boisku. Trener piłkarek bardzo zadowolony, bowiem już od dwóch poprzednich meczów gra dziewcząt ma tendencję wzrostową, co przynosi efekty na boisku.

Kolejny mecz także odbędzie się w Tucholi 19 maja, godzina 10.00 (niedziela) a rywalem będzie drużyna chłopców MLKS Tucholanka III JAN-PES.

Tucholanka II Bór Tuchola grała w składzie: Wiktoria Mazurkiewicz – Józefina Gwizdała, Anna Mogą, Natalia Drewczyńska, Marta Smagorzewska, Lena Pipowska, Eliza Kwiatkowska, Weronika Rzońca. Na zmiany wchodziły: Maja Błaszkowska, Laura Knopek, Małgorzata Wajdner, Nikola Maluchnik. Trener Marek Zienkiewicz.