Utalentowani sportowcy uhonorowani Nagrodami Burmistrza Tucholi - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Utalentowani sportowcy uhonorowani Nagrodami Burmistrza Tucholi

Materiał: tuchola.pl
 

We wtorek (29.12.2020) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyło się uroczyste wręczenie nagród zawodnikom i trenerom za osiągnięcia sportowe. Wnioski o przyznanie nagród za osiągnięcia sportowe rozpatrzyła Kapituła o Nagrodę „w dziedzinie sportu – osiągnięcia sportowe” w składzie: burmistrz Tucholi, zastępca burmistrza Tucholi, przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Tucholi. Posiedzenie kapituły odbyło się 17 grudnia 2020 r.

„Zaprosiliśmy Was, ponieważ staramy się dostrzegać Wasze osiągnięcia sportowe. Jako burmistrz mam taki przywilej, że mogę w dziedzinie sportu przyznać Nagrodę Burmistrza” – podkreślił Tadeusz Kowalski.

Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się:

1. Natalia Schweissing – zawodniczka MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Od 2019 roku reprezentantka Polski w kategorii U18; zdobyła 3 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi: w drużynie, w parach, w tandemach mieszanych - w sierpniu 2020 roku. Startuje w Super Lidze Kobiet.

2. Dominika Bucholc – zawodniczka MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Od 2017 roku reprezentantka Polski w kategorii U18, zdobyła 2 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi: w drużynie, w parach - w sierpniu 2020 roku. Startuje w Super Lidze Kobiet.

3. Magdalena Wysocka - zawodniczka MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi: w drużynie - w sierpniu 2020 roku. Startuje w Super Lidze Kobiet.

4. Jan Główczewski - zawodnik MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Zdobył brązowy medal tandemy mieszane w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi - w sierpniu 2020 roku.

5. Norbert Muzolf - zawodnik MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Zdobył brązowy medal sprinty mieszane w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi - w sierpniu 2020 roku.

6. Mikołaj Brzeziński – zawodnik Boxing Team Chojnice - Klub sportowy. Zdobył tytuł Mistrza Polski 2020 w boksie w kat. 80+kg, dwukrotny Mistrz Pomorza – 2019 r. i 2020 r., Strefowy Mistrz Polski 2020 (woj. kujawsko-pomorskie).

Nagrodami uhonorowani zostali także trenerzy:

1. Arkadiusz Gostomski – trener piłki nożnej w MLKS „Tucholanka” w Tucholi. Prowadzona przez niego drużyna ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2020 r. zdobyła I miejsce w województwie w I Lidze Młodzików starszych K-PZPN (ponad 120 zespołów).

2. Przemysław Podlewski – trener piłki nożnej w MLKS „Tucholanka” w Tucholi. Wśród osiągnięć są m.in. wygranie II ligi wojewódzkiej z drużyną Trampkarza C1 rocznik 2006 i awans do I ligi wojewódzkiej oraz wygranie II ligi wojewódzkiej z drużyną Trampkarza C2 rocznik 2007 i awans do I ligi wojewódzkiej.

Wszystkim nagrodzonym zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy! Życzymy wytrwałości oraz kolejnych sukcesów zarówno w sporcie, jak i w życiu osobistym.