W Tucholi powstanie… kino z prawdziwego zdarzenia! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

W Tucholi powstanie… kino z prawdziwego zdarzenia!

Taką informację podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi przekazał w piątek (25.01) burmistrz Tadeusz Kowalski. Podkreślił, iż budowa kina wiąże się ściśle z obchodami 100-lecia powrotu Tucholi do Ojczyzny.

„Chcielibyśmy uczcić tę rocznicę nie tylko poprzez organizację szeregu imprez i uroczystości, ale również chcemy zostawić taki materialny ślad po tym 100-leciu” – zaznaczył burmistrz. Dodał, że kinematografia przeżywa teraz swoisty renesans i jest ogromne zapotrzebowanie na taki obiekt.

Pomysł zyskał poparcie wszystkich radnych, którzy zagłosowali „za” wprowadzeniem zmian w budżecie gminy Tuchola, aby zabezpieczyć środki na opracowanie koncepcji budowy nowego obiektu, która może być gotowa do końca lutego br., a w ślad za nią na wykonanie projektu.

Kino ma powstać na zapleczu Tucholskiego Ośrodka Kultury. Inwestycja miałaby rozpocząć się w przyszłym roku. Gmina Tuchola podejmie starania o jej dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

„Nie chcielibyśmy tworzyć zupełnie odrębnego bytu z uwagi na dodatkowe koszty. Będzie to integralny budynek w jakiś sposób połączony z zasobami TOK-u. Wyobrażamy sobie to jako duże zadanie, ponieważ mamy już przygotowaną dokumentację projektową termomodernizacji domu kultury, zmianę elewacji, wybudowanie klatki ewakuacyjnej. Widzimy też potrzebę zagospodarowania terenu za TOK-iem pod parking” – podkreślił burmistrz Tadeusz Kowalski.

Według wstępnych założeń sala miałaby pomieścić od 100 do 150 osób i spełniać wszystkie obowiązujące standardy kinowe.

Przypomnijmy, że pierwotnie planowana była przebudowa sali multimedialnej w Książnicy Tucholskiej. Jednak, jak zaznaczył burmistrz, Tuchola zasługuje na prawdziwe kino.

Materiał: tuchola.pl