Warto zobaczyć: Nachod - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Warto zobaczyć: Nachod

Dzisiaj chybabym zachęcić do odwiedzenia Nachodu, czeskiego miasta, położonego kilka kilometrów od Kudowy Zdrój. W tym około 20 tys mieście, zwiedziłem górujący nad miastem zamek i usytuowany poniżej rynek. Zarówno zamek, jak i rynek, to prawdziwe perły, które koniecznie należy zobaczyć.

Niestety, remontowana jest dodatkowa atrakcja, którą są schody, łączące zamek z rynkiem, a z których roztacza się przepiękny widok. Musimy przejść lub przejechać około 2 km., co oczywiście nie jest problemem, ale widoki nie są tak piękne.

Parę praktycznych uwag. Dobrze jest wymienić pieniądze po polskiej stronie. Ja wymieniłem w kantorze w samej Kudowie Zdrój, gdzie można również spokojnie odsprzedać niewykorzystane korony. Ceny biletów wstępu, czy też restauracyjne, z którymi się zetknąłem, są podobne do cen w Polsce. Zamek można zwiedzać tylko z przewodnikiem, który mówi tylko po czesku, ale dla Polaków przygotowane są informacje w języku polskim.

Generalnie ceny dzielimy przez pięć, bo takie są mniej więcej relacje pomiędzy złotymi a koronami. W restauracji, w której byłem, menu było niestety tylko w czeskim języku, a bardzo miłe kelnerki, też znały tylko język czeski. Czyli wybór był na „chybił – trafił”. I jeszcze jedna uwaga, zamówiliśmy dwie różne potrawy i obie były dobre, ale przesolone. Aż się chciało wypić piwo.

Poniżej tradycyjnie kilka amatorskich zdjęć i informacje o Nachodzie

Paweł Cieślewicz

Zobacz: {1}, {2} , {3}