WASP. SIEĆ SZPIEGÓW - najnowszy film Oliviera Assayasa od 10 września na VOD (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

WASP. SIEĆ SZPIEGÓW - najnowszy film Oliviera Assayasa od 10 września na VOD (ZWIASTUN)

Edgar Ramírez, Penélope Cruz, Gael García Bernal i Ana de Armas w najnowszym filmie laureata nagrody za reżyserię w Cannes - Oliviera Assayasa

Oparty na faktach thriller szpiegowski „WASP. Sieć szpiegów” od 10 września na VOD

 Materiały promocyjne Kino Świat

 
WASP. Sieć szpiegów © dystr. Kino Świat 2021
 


Oficjalny zwiastun:

https://youtu.be/NTuR8d5vjbo

 

Oparty na prawdziwej historii, trzymający w napięciu thriller szpiegowski w reżyserii Oliviera Assayasa – nagrodzonego na festiwalach w Cannes i Wenecji twórcy uznanych obrazów „Personal Shopper”, „Podwójne życie” i „Sils Maria”. W obsadzie filmu znalazły się najgorętsze nazwiska współczesnego kina: laureatka Oscara Penélope Cruz („Ból i blask”, „Vicky Cristina Barcelona”), nagrodzony Cezarem Édgar Ramírez („Carlos”, serial HBO „Od nowa”), zdobywca Złotego Globa Gael García Bernal („Babel”, „Ema”) i Ana De Armas („Na noże”, „Blade Runner 2049”). Film opowiada o grupie kubańskich uciekinierów, która na początku lat 90 infiltrowała działające na Florydzie organizacje terrorystyczne, planujące zamachy na Kubie. Scenariusz został oparty na powieści „The Last Soldiers of the Cold War” Fernando Moraisa. Światowa premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

 

René González (Édgar Ramírez) jest pilotem, który na początku lat dziewięćdziesiątych kradnie samolot i ucieka z komunistycznej Kuby do USA, pozostawiając w kraju ukochaną żonę (Penelope Cruz) i córkę. René nie jest jednak zwykłym, marzącym o amerykańskiej karierze imigrantem, na którego z pozoru wygląda. Na miejscu dołącza do działającej na południu Florydy organizacji uciekinierów z Kuby, kierowanej przez tajnego agenta pod pseudonimem Gerardo Hernandez (Gael García Bernal). Tym samym staje się częścią sieci szpiegów, zrzeszającej zwolenników reżimu Fidela Castro, której zadaniem jest obserwacja i infiltracja kubańsko-amerykańskich grup terrorystycznych, planujących zamachy na Kubie.

 

Od 10 września film dostępny będzie na platformach:

Premiery CANAL+, Canal+, nc+ GO, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

Obraz zawierający tekst, książka

Opis wygenerowany automatycznie

 

Premiera VOD: 10 września 2021

Gatunek: kryminał, thriller

Produkcja: Belgia, Brazylia, Francja, Hiszpania 2019

Reżyseria: Olivier Assayas ("Podwójne życie", "Personal Shopper", "Sils Maria")

Obsada: Édgar Ramírez ("Carlos", "American Crime Story: Zabójstwo Versace", "Od nowa", "Kamienne pięści"), Penélope Cruz ("Vicky Cristina Barcelona", "Volver", "Ból i blask", "Wszyscy wiedzą"), Ana De Armas ("Na noże", "Blade Runner 2049", "Rekiny wojny", "Yesterday"), Gael García Bernal ("Babel", "I Twoją matkę też", "Mozart in the Jungle"), Wagner Moura ("Narcos", "Elizjum", "Elitarni")