Wesele łowicko-borowiackie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wesele łowicko-borowiackie

Stowarzyszenie "BUKO" rozpoczęło weselny sezon turystyczny 2013 od mocnego uderzenia. W miniony weekend stowarzyszenie odwiedziła grupa mieszkańców Wilkowic (województwo łudzkie). W trakcie wizyty studyjnej grupa odwiedziła Chlebową i Górniczą Wioskę. Uczestnicy wizyty wzięli udział w warsztatach z pieczenia chleba oraz biesiadzie borowiacko - (jak się później okazało) łowickiej.

W związku z tym, że spora grupa gości należy do zespołu ludowego "Wilkowianie" dotychczasowa biesiada borowiacko-śląska "Wesele Sztygara" przerodziła się w biesiadę borowiacko-łowicką z bardzo aktywnym zaangażowaniem zespołu ludowego przyjezdnych gości. W trakcie wesela nie zabrakło oczywiście elementów śląskich. Nowością były również elementy kaszubskie. Przypomnijmy: Wesele Sztygara jest rekonstrukcją wesela borowiacko-śląskiego, które odbyło się w latach 30. poprzedniego wieku.


Uczesnicy wesela łowicko-borowiackiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie

Wesele to również produkt turystyczny wsi tematycznej "Górnicza Wioska", który został przygotowany i jest obsługiwany przez mieszkańców w ramach prowadzonej wsi tematycznej.

Zobacz relację fotograficzną.

(mat. buko.las.pl)