Wiosenna edycja wyprawy pieszo - rowerowej - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wiosenna edycja wyprawy pieszo - rowerowej

10 maja br. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wiosenna edycja wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, bazą imprezy będzie Amfiteatr Leśny w Tucholi Rudzkim Moście.

Trasa wyprawy przebiegać będzie ścieżką rowerową Tuchola Rudzki Most – Świt – Rudzki Most. Osoby uprawiające nordic walking oraz piesi mogą pokonać skrócony odcinek: Rudzki Most – Piszczek – Rudzki Most.

„Celem wyprawy jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia. Chcemy też zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania ze ścieżki pieszo-rowerowej. Do udziału w wyprawie zapraszamy wszystkich chętnych” – mówi Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.


Fot. Piotr Kozłowski. W zeszłorocznej edycji wyprawy pieszo - rowerowej chętnych uczestników nie brakowało.

W programie imprezy przewidziano konkurs z nagrodami. Do wygrania rowery i zestawy kijków nordic walking. Z kolei o żołądki uczestników zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

Zgłoszenia do udziału w wyprawie będą przyjmowane w dniu imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z jej regulaminem (w załączniku na dole strony).

Regulamin wyprawy pieszo-rowerowej


(fot. pk / ze zbiorów prywatnych)
(mat. Urzad Miasta Tuchola)