Wysoka wygrana i 5 goli kapitan Anny Kamińskiej - Reporter-24.pl

Wysoka wygrana i 5 goli kapitan Anny Kamińskiej

Artykuł ze strony: alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – III liga kujawsko-pomorska

Tucholanka-Kobiak Tuchola – GLKS Anmar Osielsko/Żołędowo 8:0 (5:0)

Anna Kamińska 5 (18-karny, 26, 32, 41 i 43 – z rzutów wolnych), Kinga Murawska – 2 (27, 75), Patrycja Sosna (38). Sędziował Piotr Mirż z Bydgoszczy.

Tucholanka-Kobiak: Nikola Wegner (65 Natalia Wiśniewska) – Aneta Fojut, Julia Petrus, Dagmara Tomaszewska (50 Natalia Smolicha), Barbara Piekarska (41 Oliwia Lesikowska) – Patrycja Wesołowska (41 Patrycja Megger). (41 Marta Fierek (41 Monika Weber), Anna Kamińska, Oliwia Domeracka – Kinga Murawska, Patrycja Sosna (50 Agnieszka Grzempa). Trener Marek Zienkiewicz, kierownik drużyny Henryk Sala.

W trzecim meczu ligowym piłkarki Tucholanki-Kobiak podejmowały zespół GLKS Anmar Osielsko/Żołędowo – 11 miejsce i 1 pkt. Od początku spotkania „Senatorki” podjęły inicjatywę i atakowały bramkę rywalek. Przewaga na tyle istotna, że zespół z Osielska nie wychodził poza własna połowę. W 18 min. w polu karnym Patrycja Sosna przyjęła podanie i natychmiast została zaatakowana z tyłu na nogi a to oznaczało rzut karny. Wykonawcą była kapitan zespołu tucholanek Anna Kamińska. Wykonała ten rzut perfekcyjnie i nie do obrony. Prowadzenie tucholskiego zespołu jeszcze bardziej wzmocniło siłę ataku i padały kolejne bramki. W 26 min. Anna Kamińska popisała się znakomitym strzałem z końcowej linii boiska i ostrego konta umieściła pod poprzeczką piłkę w bramce rywalek. Minutę później Kinga Murawska podwyższyła na 3:0. W 32 minucie Anna Kamińska po ładnie rozegranej akcji podwyższyła na 4:0.Patrycja Sosna świetnie wykończyła akcję prawej strony i dośrodkowaniu w pole karne ustalając wynik do przerwy na 5:0.

Po zmianie boisk nadal przeważały „Senatorki” a akcje mnożyły się jedna po drugiej, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. Były poprzeczki , słupki i niezła obrona płaskich strzałów bramkarki GLKS. Ta przewaga przyniosła dwa kole lejne rzuty wolne, które świetnie wykonała Anna Kamińska. Pierwszy w 41 minucie z odległości ok. 30 metrów zakończył się wylądowaniem piłki za kołnierzem bramkarki. Drugi rzut wolny dwie minuty późnie ok. 24 metrów był tak silny, że piłka obroniona rękoma i tak wleciała do bramki. Na pięć minut przed końcem meczu Kinga Murawska po indywidualnej akcji lewą stroną, ąż do końcowej linii boiska zakończyła świetnym strzałem z ostrego konta pod poprzeczkę i ustaliła wynik meczu na 8:0 (5:0).