Wysokie zwycięstwo „senatorek”, hat-trick Kamińskiej i Nierzwickiej - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wysokie zwycięstwo „senatorek”, hat-trick Kamińskiej i Nierzwickiej

Materiał ze strony:

Tucholanka-Kobiak Tuchola – GLKS Anmar Osielsko/Żołędowo 10:2 (4:1)

Anna Kamińska (23, 51, 65), Patrycja Sosna (26, 29), Agnieszka Nierzwicka (57, 60, 72), Kinga Murawska (30), Dagmara Tomaszewska (79) – Natalia Błachowiak (34), Alex Motylska (66). Sędziował Kamil Pril (Cekcyn).

Tucholanka-Kobiak: Monika Michalska – Dagmara Tomaszewska, Lidia Zakrzewska, Julia Petrus, Oliwia Lesikowska (41 Kinga Kałamejka), Wiktoria Niemczewska, Anna Kamińska, Agnieszka Grzempa (48 Julita Górska), Kinga Murawska (60 Joanna Chabowska), Agnieszka Nierzwicka, Patrycja Sosna. Trener Marek Zienkiewicz.

GLKS Anmar Osielsko/Żołędowo: Wiktoria Czechowska – Natalia Blochowiak (65 Martyna Kopeć), Wiktoria Bogusławska (48 Natalia Kęcińska), Martyna Chmara, Kinga Cisoń, Julia Kamińska, Patrycja Klett, Ewa Kralewska (60 Julia Pawlak), Aleksa Motylska, Wiktoria Pawlak, Klaudia Piesik. Trener Filip Skory.

Tucholanki w przedostatnim meczu podejmowały w Tucholi ostatni zespół w lidze GLKS Annmar Osielsko/Żołędowo. Powodem zmiany miejsca rozegrania meczu był fatalny stan boiska w Żołędowie i w związku z tym działacze sekcji piłki nożnej kobiet Tucholanki wyrazili zgodę na rozegranie meczu w Tucholi, jako gospodarz. Początek meczu nie był dobry a zespół tucholski nie potrafił wykończyć rozpoczętych akcji i do 23 minuty nie było bramek. Od tego momentu „Senatorki” dopiero zaczęły grać „swoją” piłkę. Patrycja Sosna podała na 16 metr Ani Kamińskiej a ta silnym strzałem pod poprzeczkę (mimo obrony rękoma bramkarki) zdobyła prowadzenie. Trzy minuty później Patrycja Sosna świetnie wykorzystała asystę Kingi Murawskiej i było już 2:0. Pop kolejnych 3 minutach Patrycja Sosna zdobyła kolejna bramkę po asyście Agnieszki Nierzwickiej. Na 4:0 podwyższyła po minucie Kinga Murawska a asystowała jej Ania Kamińska. Tak, więc przewaga była ogromna i to rozluźniło trochę szeregi obronne Tucholanki-Kobiak. W 34 min. po rzucie rożnym i wielkim zamieszaniu przed bramką na 6 metrze Natalia Błochowiak wykorzystała to, że piłka znalazła się przy jej nodze i wepchnęła ją do tucholskiej bramki. Była to druga bramka zespołu z Osielska w rundzie jesiennej. Po zmianie boisk nadal na boisku rządziły „senatorki” i już w 51 minucie świetna akcję rozegrały między sobą Agnieszka Nierzwicka i Anna Kamińska, która wykończyła akcję i podwyższyła na 5:1. W 57 minucie na 6:1 podwyższyła tym razem Agnieszka Nierzwicka. Po trzech minutach podwyższyła na 7:1. W 72 min. świetną bramkę z woleja zdobyła Anna Kamińska a podała jej Agnieszka Nierzwicka. Druga bramkę dla Osielska zdobyła Aleksa Motylska, która wykorzystała nieporozumienie w obronie, między stoperem i tucholską bramkarką. Kolejną bramkę dla Tucholanki-Kobiak zdobyła Agnieszka Nierzwicka i było 9:2. Wynik meczu ustaliła lewa obrończyni tucholskiego zespołu Dagmara Tomaszewska, która świetny rajd lewą stroną zakończyła uderzeniem w stronę bramki a przed polem bramkowym obrończyni wystawiła nogę i piłka rykoszetem wpadła do bramki. Zwycięstwo pewne i wysokie, ale z błędami w formacji obronnej, co uwidoczniło się stratą dwóch goli.

Kolejny mecz ostatni rundy jesiennej „Senatorki” rozegrają także na własnym boisku a podejmować będą groźny zespół rezerw Unifreeze Górzno. Mecz odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi.