Wysokie zwycięstwo Tucholanki III JAN-PES i prowadzenie w lidze (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wysokie zwycięstwo Tucholanki III JAN-PES i prowadzenie w lidze (ZDJĘCIA)

Porażka dziewcząt na początek sezonu. Wysokie zwycięstwo Tucholanki III JAN-PES i prowadzenie w lidze.

Materiał: alejasportowa.pl

Młodzik D2 – liga okręgowa, grupa 1

MLKS Tucholanka II Bór Tuchola – Grom Osie 2:5 (1:3)

Lena Pipowska (5),Wiktoria Szymańska (79) – Igor Czerwiński (2,30), Jakub Studziński (18,46), Julian Porożyński (53).

Tucholanka II Bór Tuchola grała w składzie: Wiktoria Mazurkiewicz – Józefina Gwizdała, Wiktoria Szymańska, Anna Mogą, Natalia Drewczyńska, Marta Smagorzewska, Lena Pipowska, Eliza Kwiatkowska, Weronika Rzońca. Na zmiany wchodziły: Maja Błaszkowska, Wiktoria Dębicka, Marcelina Babińska, Aleksandra Szamocka. Trener Marek Zienkiewicz.

Na inaugurację rundy wiosennej tucholanki podejmowały drużynę chłopców Gromu Osie. Grom Osie w rundzie jesienne ubiegłego roku zajął w lidze drugie miejsce a tucholanki piąte i to potwierdziło, że dziewczęta miały małą szansę na wygraną z tak silnym zespołem. Już na p[oczątku spotkania przyjezdni zdobyli w 2 minucie prowadzenie. Trzy minuty później tucholanki przeprowadziły ładna akcję prawą stroną i Lena Pipowska strzeliła ładnym uderzeniem przy dalszym słupku bramkę wyrównującą. Na 1:2 goście wyszli na prowadzenie w 18 minucie. Trzecią bramkę w tej części spotkania po błędzie obrony zdobył zawodnik Gromu Osie. Po zmianie boiska gra się bardziej wyrównała, ale zbyt często zawodniczki popełniały błędy przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Dwie kolejne bramki padły w 46 i 53 minucie dla zespołu Grom, Osie. Na dwie minuty przed końcem spotkania świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Wiktoria Szymańska, która umieściła piłkę w lewym „okienku” bramki Gromu i zmniejszyła przegraną na 2:5. Wygrana chłopców w pełni zasłużona.

Wysokie zwycięstwo 10:0 odniosła drużyna Tucholanki III JAN-PES z Falą Świekatowo i objęła prowadzenie w tabeli.