Zaproszenie na otwarcie wystawy Twórczości Józefa Wróblewskiego - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Zaproszenie na otwarcie wystawy Twórczości Józefa Wróblewskiego

Muzeum Borów Tucholskich zaprasza na otwarcie wystawy Twórczości Józefa Wróblewskiego. Wernisaż odbędzie się 19 grudnia 2014 r. (piątek) o godz. 17:00 w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi. Wśród przybyłych gości rozlosowane zostaną obrazy artysty.

Józef Wróblewski ur. 11 marca 1933 r. w Raciążu. Uprawia malarstwo olejne, akwarelowe i fotografię. Od początku działalności artystycznej fascynuje się pięknem krajobrazu Borów Tucholskich i Kaszub, który jest tematem i inspiracją w tworzeniu obrazów. Wróblewski to jeden z najbardziej znanych malarzy w Naszym regionie. Znakomity kolorysta maluje plamą tworząc barwną paletę nie precyzyjną i dosłowną, a subtelną i niedookreśloną.

Uczestniczy w licznych plenerach malarskich w kraju i za granicą podczas których ciągle doskonali swój warsztat twórczy. Spotyka się z innymi twórcami, wymienia doświadczeniami. Dzięki chojnickim kontaktom z francuskim Bayeux do dziś przyjaźni się z gospodarzami, u których nocował na pierwszym plenerze. Od 1991 r., jako członek Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi, uczestniczy w stałej współpracy kulturalnej ze środowiskiem plastyków niemieckich z Olching.

Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach, w zbiorach miast Tucholi i Olching oraz u licznych osób prywatnych w kraju i za granicą..

Serdecznie zapraszamy!(mat. Starostwo Powiatowe)