Zimowa Olimpiada Przedszkolaka 2018 - cóż to za emocje... - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Zimowa Olimpiada Przedszkolaka 2018 - cóż to za emocje...

Dzieci z 4 oddziałów przedszkolnych z gminy Tuchola wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaka. Ta wspaniała zabawa i jednocześnie sportowa rywalizacja miała miejsce 10 lutego br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Raciążu. Do sobotnich zmagań każdy oddział przedszkolny wystawił siedmioosobową reprezentację. Rozgrywki sportowe otworzył przemarsz drużyn oraz uroczyście odśpiewany Hymn Olimpiady Przedszkolaków. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciążu Irena Szwankowska powitała uczestników zawodów, życząc wszystkim wiele radości podczas sportowych zmagań.

Drużyny biorące udział w zawodach, musiały zmierzyć się ze sobą w specjalnie przygotowanych 6 konkurencjach. W programie były konkurencje sprawnościowe i szybkościowe. W sportowe szranki, obok dzieci, stanęli również ich rodzice oraz panie nauczycielki.

Przez niemal dwie godziny mali zawodnicy, ich rodzice oraz opiekunowie walczyli o jak najwyższe lokaty w każdej konkurencji. Celem zmagań była popularyzacja aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych zimową porą, kształtowanie umiejętności współdziałania i komunikowania się w grupie, integracja zespołów przedszkolnych, integracja międzypokoleniowa oraz zdobywanie nowych doświadczeń poprzez współzawodnictwo z poszanowaniem zasad fair play.

Uczestników zmagań, klaszcząc i wiwatując, do boju zagrzewali ich koledzy, rodzice. Emocji nie brakowało. Rywalizacja między drużynami była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze. Ostatecznie zwyciężyła drużyna małych zawodników z Legbąda, tuż za nimi drużyna z Raciąża, a następnie ze Stobna i Kiełpina. Podczas przerwy, w czasie oczekiwania na wyniki, zawodnicy, rodzice i kibice mogli skosztować smacznych przysmaków.

Imprezę sportową ubarwił występ uczennic klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Raciążu, które zaprezentowały układ taneczny. Nad przebiegiem zawodów sportowych czuwał Dariusz Hoffmann.

Na zakończenie zawodów puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn wręczyła p. Irena Szwankowska w asyście autorek imprezy. Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Ireneusz Wesołowski pogratulował przedszkolakom sprawności, a organizatorom imprezy zaangażowania. Impreza została przygotowana ze środków finansowych gminy Tuchola.

Organizatorem olimpiady była Szkoła Podstawowa w Raciążu, a jej autorkami: Monika Kuligowska i Iwona Tuszkiewicz. W przygotowaniu olimpiady pomagały członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż.

Informacja i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Raciążu

tuchola.pl