Zwariowana komedia: Jakoś to będzie - od 10 lipca na VOD (Zwiastun) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Zwariowana komedia: Jakoś to będzie - od 10 lipca na VOD (Zwiastun)

Materiały promocyjne Kino Świat
 

"Jakoś to będzie" to niebanalna i gorzka komedia, w której absurd miesza się z posępnym obrazem rzeczywistości. To historia życiowych przegrywów, którzy urodzili się z piętnem porażki, ale mimo wszystko się nie poddają i walczą o siebie. W końcu, jakoś to będzie. 100% Polski w Polsce. Film bawi, oburza i polaryzuje - właśnie o to powinno chodzić w kinie.

Krzysztof Połaski, Telemagazyn

 

Jakimow udowadnia, że empatia i współczucie nie przekreśla szydery. Jedno może być bękartem drugiego. Śmiejemy się, ale nie szydzimy. Wyostrzamy grzechy, ale nie puszczamy ich płazem. Albert, Jacek i Marcin dają się lubić, ponieważ nie szantażują potrzebą akceptacji.

Łukasz Maciejewski

Jakoś to będzie © fot. Celestyna Król, prod. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Canal+ Polska, dystr. Kino Świat 2022

 

Ostre  jak brzytwa spojrzenie na współczesną Polskę i absurdy codzienności w zwariowanej komedii producentów obsypanych nagrodami filmów: „Supernova”, „Cicha Noc” oraz „Eastern”. W obsadzie filmu – w rolach bohaterów, dla których każdy dzień to dzień świra – wystąpili: Dobromir Dymecki („Volta”, „Planeta Singli”), Sebastian Pawlak („Mowa ptaków”, „Zabawa zabawa”), Albert Osik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”), Dorota Pomykała („Gotowi na wszystko. Exterminator”), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („W głębi lasu” Netflixa oraz „Król” Canal+) oraz Katarzyna Cynke („Zabawa zabawa”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Reżyserią filmu zajął się Sylwester Jakimow – twórca nagradzany na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz powstał w Studiu Munka SFP. Jego koproducentem jest CANAL+ Polska, a dystrybucją w Polsce zajmuje się Kino Świat. „Jakoś to będzie” to komediowa jazda bez trzymanki – nieprzerwany ciąg gagów rodem z najlepszych stand-upów, pełen rozbrajających postaci, komicznych sytuacji i wydarzeń, które aż za dobrze znamy z krajowej rzeczywistości. Film, który rozśmiesza, zaskakuje, porusza i ma wszelkie atuty, by stać się dziełem kultowym!

 

Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć. A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

 

Unikalne poczucie humoru Sylwestra Jakimowa powoduje, że film ten wpisuje się w tradycję najlepszej polskiej komedii. „Jakoś to będzie” to film w duchu twórczości braci Kondratiuków, Marka Koterskiego, Stanisława Barei, Marka Piwowskiego, czy wczesnego Jima Jarmuscha.

Jerzy Kapuściński - producent filmu „Jakoś to będzie”.

 

Film od 10 lipca będzie dostępny na platformach: Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

 

Oficjalny zwiastun: https://youtu.be/6y55kffeoIA

 

Fragment filmu nr 1: https://youtu.be/duWr6HN_80A

 

Fragment filmu nr 2: https://youtu.be/b0BzjXMHafw

 

                                                                        Fragment filmu nr 3: https://youtu.be/T-7gDfOhJdg